Snapchat'e tepki çekecek bir yenilik geliyor

Snapchat, çok konuşulacak ve aynı zamanda tepki de çekecek bir özellik getirmek için hazırlıklara başladı

04 Nisan 2017, Salı 09:46
A A

Son zamanlarda Facebook ve Instagram'ın kendisini kopyalaması ile gündemde olan Snapchat, Facebook'a yol gösterecek yeni bir özellik için düğmeye bastı.

Snapchat'e arama özelliği geliyor. Arama özelliği, herkese açık içerik arasında gezmenize izin veriyor.

Başka bir deyişle yakın çevreniz için çektiğiniz snap'ler arama özelliği sayesinde pek çok kişinin daha ekranında belirecek.

Bu özellik şimdiden pek çok kullanıcının tepkisiyle karşılaşmış durumda. Zira kullanıcılar basit bir arama ile on binlerce snap'e ulaşabilecek.

Snapchat konuyla ilgili yaptığı açıklamada arama özelliğinin gelişmiş makine öğreniminden faydalandığının altını çiziyor.

Bu kullanıcıların yükledikleri snap'lerin de otomatik olarak filtreleneceğini işaret ediyor.

Bir süredir Facebook'un mercek altına aldığı Snapchat'in bu özelliği ile sosyal medya devinin bir adım önüne geçmiş durumda.

Snapchat'in bu adımı sosyal medyada "Zuckerberg'in bu Snapchat özelliğini kopyalaması ne kadar sürecek?" yorumlarının yapılmasına da neden oldu.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.