Soba bir aileyi yok etti

Soba bir aileyi yok etti

Gaziantep'te sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen anne Lütfiye Yaşar ile yaşları 3 ile 13 arasında değişen çocukları Mehmet Can, Yunus, Dilek Serenay ve Elif Yaşar öldü

09 Şubat 2012, Perşembe 23:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

5 kişinin yaşamını yitirdiği evde doğalgaz şebekesinin döşenmesine rağmen ev sahipleri tarafından peteklerin takılmaması nedeniyle soba ile ısınıldığı öğrenildi. Oayda, Adana’ya yorgan satmak için giden Mehmet Yaşar, eşini cep telefonundan arayıp yanıt alamayınca, yakınlarından evi kontrol etmelerini istedi.

Eve giden Yaşar ailesinin yakınları kapıyı çaldı, ancak açan olmadı. Bunun üzerine itfaiye ve polisten yardım istendi. Pencerenin camını kırarak eve giren itfaiyeciler, 40 yaşındaki Lütfiye Yaşar ile çocukları 13 yaşındaki Mehmet Can, 11 yaşındaki Yunus, 8 yaşındaki Dilek Serenay ile 3 yaşındaki Elif’in cesediyle karşılaştı.

Olay yerinde yapılan incelemede anne ve 4 çocuğunun kömür sobasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldüğü saptandı. Cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından cesetler otopsi için Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’ne götürülürken, yakınları fenalık geçirdi.

DOĞALGAZ VAR, ANCAK PETEK TAKILMADI


Yaşar Ailesi’nin 5 ferdinin ölümünün gerçekleştiği evin, doğalgaz şebekesinin döşendiği ancak peteklerinin evsahipleri tarafından takılmadığı için soba ile ısındığı belirtildi.

Ahmet KAYA - Zeki GÜNAY- Mehmet BULUT/GAZİANTEP, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Samsun'da eski kocası tarafından darbedilen kadının tek bir isteği var