Soğuk onları da vurdu, binlercesi kara yolunu kapattı...

Soğuk onları da vurdu, binlercesi kara yolunu kapattı...

Bursa’da hava sıcaklığının eksi 2 dereceye düşmesi üzerine daha sıcak olan karayoluna inen binlerce kuş, burada yiyecek aradı. Yolu kapatan sığırcıklar, zaman zaman trafiğin aksamasına sebep oldu

05 Aralık 2016, Pazartesi 10:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Doğa Fotoğrafçısı Alper Tüydeş tarafından Bursa Çanakkale karayolunda görüntülenen binlerce sığırcık, yolun üzerinde bir süre dinlendi.
 

AĞAÇLARI MESKEN TUTTULAR


Sığırcıkları fark eden bazı sürücüler korna çalarak veya durarak kuşları kovalarken bazı araçların ise umursamadan sürünün üstüne doğru hız kesmediği görüldü. 10 dakika boyunca adeta eylemci gibi yolu kesen sığırcıklar, korna ve duran araçlardan kaçarak yolun kıyısındaki bir ağacı kendilerine mesken tuttu.
 

SIĞIRCIK KUŞLARI


Sığırcık kuşları, özellikle kış aylarında oluşturduğu kalabalık sürülerle uçuşları dansa benzetilerek beğeniyle izleniyor. Yırtıcı kuşlardan kaçmak için gökyüzünde binlerce bireyden oluşan sürü adeta şekilden şekile girerek görsel bir şölene imza atıyor. Üzerindeki yüzlerce kalp desenleri ile görünüşü de ilginç olan sığırcıklar yaz aylarında sürülerinden ayrılıp şehir içleri üremek için yuva arıyorlar.

(İHA)
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aşırı soğuklar Rusya'daki kutup tilkilerini de etkiledi