Şok iddiaya MHP'den açıklama

Şok iddiaya MHP'den açıklama

KPSS skandalında gözaltına alınan Oruç Ali Uğur'un, Bahçeli'nin danışmanlığını yaptığı iddiasına yanıt geldi

18 Eylül 2010, Cumartesi 14:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Cihan Paçacı, Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda yapılan usülsüzlük ile ilgili olarak gözaltına alınan Oruç Ali Uğur'un Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin bir dönem danışmanlığını yaptığı iddiaları ile ilgili olarak yazılı açıklama yaptı.

Paçacı adı geçen şahsın 1998 - 2000 yılları arasında MHP'de büro memuru olarak çalıştığını, hiç bir dönem Bahçeli'nin danışmanlığını yapmadığını kaydetti.

MHP'li Paçacı yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Bir kısım basın yayın organlarında KPSS sınavlarında yapılan yolsuzluk iddiaları ile ilgili olarak gözaltına alınan Oruç Ali Uğur’un Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin bir dönem danışmanlığını yaptığı yer almaktadır. Oruç Ali Uğur, 1998 – 2000 yılları arasında partimizde büro memuru olarak çalışmış ve hiçbir dönemde Genel Başkan Danışmanlığı görevinde bulunmamıştır. Milliyetçi Hareket Partisi'ni karalamaya yönelik gerçek dışı, bu yanlı ve kasıtlı yayını yapanlar asla amaçlarına ulaşamayacaklardır. Ayrıca bu yayını yapanlarla ilgili olarak hukuki yollara başvurulacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

ANKARA / DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika... Meral Akşener'e tepkiler gecikmedi