Sokağa çıkma kısıtlamasında caddeler ve meydanlar boş kaldı

Corona virüs salgınına karşı alınan tedbirler çerçevesinde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulaması cuma günü saat 21:00'da başladı. Pazartesi günü saat 05:00'a kadar sürecek olan yasakta caddeler ve meydanlar boş kaldı.

05 Aralık 2020, Cumartesi 11:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Corona virüs salgınıyla mücadele kapsamında Türkiye genelinde 21.00'de başlayan ve 7 Aralık Pazartesi 05.00'te sona erecek sokağa çıkma kısıtlamasıyla Adana’daki cadde, sokak ve meydanlarda sessizlik hakim oldu.

Kentin işlek meydanları ise insanların olmamasıyla birlikte sokak hayvanlarına kaldı. Kısıtlama genelgesinde sokak hayvanlarını beslemek için dışarı çıkma olanağını değerlendiren bazı hayvanseverler ise caddelerde güvercinleri besledi.

İstanbul'da sokağa çıkma kısıtlamasının ardından Eminönü ve Sultanahmet Meydanı boş kaldı. Meydanlardaki sakinlik havadan görüntülendi.

Corona virüsle mücadele kapsamında hafta sonu uygulanan olan sokağa çıkma kısıtlaması dün akşam saat 21.00 itibariyle başladı. Kısıtlamanın başlamasıyla birlikte meydanlar da tamamen boşaldı. Galata Köprüsü, Eminönü ve Sultanahmet Meydanı'ndaki sakinlik havadan görüntülendi. Kısıtlama pazartesi saat 05.00'te sona erecek. 

Mersin'de cadde, sokak ve meydanlar, sokağa çıkma kısıtlaması nedeni ile boş kaldı.

Hafta içi yoğunluğun yaşandığı kent merkezindeki Kuvayı Milliye Caddesi ve balık pazarı gibi bölgeler sessizliğe büründü. Vatandaşların yasağa uyduğu gözlenirken, polis ekipleri, birçok bölgede uygulama noktası kurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçen haftalarda yaptığı açıklamada Mersin'in de aralarında bulunduğu 5 kentteki vaka oranlarının yüzde 100 artış gösterdiğini açıklamıştı. 

Tekirdağ'da, sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününde cadde ve sokaklar boş kaldı.

Corona virüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı’nın aldığı hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününde, Tekirdağ’da cadde ve sokaklar boş kaldı. Temizlik görevlilerinin cadde ve sokakları temizlediği kentte, fırıncılar ekmek çıkarmaya devam etti. Polis ekiplerinin denetimlerini sürdürdüğü kentte, genel olarak vatandaşların kısıtlamaya uyduğu görüldü.

Corona virüs tedbirleri kapsamında dün akşam başlayan ve hafta sonu boyunca uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününde Van'da vatandaşlar, yasağa uydu. Sabah saatlerinde sadece kısıtlamadan muaf olanlar ile evlerine yakın fırınlardan ekmek alanların görüldüğü caddelerde polis ekipleri denetimlerini sürdürüyor.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika: Sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak? Uzman isim tarih verdi