Sokağa çıkma yasağında görevliler sokak hayvanları için seferber oldu

Corona virüs pandemisinin tekrar zirve yaptığı şu günlerde, kısıtlamalar da yeniden hayatımıza girdi. Sokağa çıkma yasakları nedeniyle, sokak hayvanlarını beslenmesi de sekteye uğradı. İşte tam da burada belediyeler ve görevliler sokak hayvanlarının imdadına yetişti! Türkiye'nin dört bir yanından belediyeler, polisler, jandarmalar ve görevliler, sokak hayvanlarına mama ve yem götürdü. Hiçbir sokak hayvanı unutulmadı. İşte tüm Türkiye'den sokak hayvanları için seferberlik görüntüleri.

06 Aralık 2020, Pazar 14:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- Sivas Belediyesi

1- Sivas Belediyesi

Sivas Belediyesi Sivas’ta hava sıcaklıkları hissedilir derece de düşmesi ve sokağa çıkma kısıtlaması ile sokak hayvanlarının yiyecek ve barınma sıkıntısı yaşamaması için harekete geçti. Sivas Belediyesi tarafından kentte sokak hayvanlarının beslenmesi için mesire alanları ve muhtelif yerlere yem bırakıldı.

2- Kütahya/ Simav Belediyesi

2- Kütahya/ Simav Belediyesi

Sokak hayvanlarının mağdur olmaması amacıyla, Simav Belediye Başkanlığı tarafından sokak hayvanlarını beslemek için çalışma başlatıldı. Etkinliğe Belediye Başkanı Adil Biçer de katıldı.

3- Amasya Belediyesi

3- Amasya Belediyesi

Amasya Belediyesi ekipleri sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle kedi, köpek ve kuşların aç kalmaması için sokaklarda mama ile yem bıraktı. Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın talimatıyla özel olarak yaptırılan kedi evlerinin önüne mama bırakıldı, güvercinlere yem ve köpeklere mama dağıtıldı.


4- Elazığ

4- Elazığ

Elazığ'da jandarma ekipleri corona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında rutin uygulamalarını yaparken, sessiz dostları sokak hayvanlarını da beslemeyi ihmal etmedi.

5- Bingöl

5- Bingöl

Bingöl Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği ekipleri, sokağa çıkma kısıtlamasında çeşitli noktalara mama bırakarak kedi ve köpekleri besledi.

6- Adana/ Yüreğir Belediyesi

6- Adana/ Yüreğir Belediyesi

Yüreğir Belediyesi, hafta sonu ülke genelinde uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle beslenme ve barınma zorluğu yaşayan sokak hayvanlarını unutmadı. Belediye ekipleri tarafından ilçe genelinde kedi ve köpekler için mama dağıtıldı.

7- Kahramanmaraş

7- Kahramanmaraş

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Veteriner Şubesi ekipleri, kısıtlamalarda sokak hayvanları için çalışmasını sürdürdü. Ekipler, kentin farklı noktalarında konuşlandırılmış halde olan yuva ve çeşitli yerlere kedi ve köpek maması bırakıyor.

8- Adana/ Kozan Belediyesi

8- Adana/ Kozan Belediyesi

Kozan Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ekipleri sokak sokak gezerek kedi ve köpeklere mama bıraktı. Karınlarını doyuran kedi ve köpekler boş sokakların keyfini çıkardı.

Merkezin sorumlusu Sevilay Dağlı, bu zor günlerde evden artan yemeklerin sokakta yaşayan hayvanlar için bırakılarak destek olunmasını istedi. Dağlı, "Aylar sonra yine yasaklarımız başladı. Biz de rehabilitasyon merkezi olarak sokaktaki canlarımızı besleme yapıyoruz. Sokak hayvanlarımızın yoğun olduğu bölgelere mama bırakıyoruz" dedi.

9- Gümüşhane

9- Gümüşhane

Gümüşhane kent merkezinde normal zamanlarda vatandaşlar tarafından doyurulan güvercinler sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle aç kalınca imdadına polisler yetişti.

10- Balıkesir

10- Balıkesir

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, corona virüs (Covid-19) nedeniyle hafta sonu yaşanan iki günlük sokağa çıkma kısıtlamasında da sokak hayvanlarını unutmadı. Şehirdeki mamatiklere, belirlenen meydan ve parklardaki noktalara mama ve su bırakıldı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aile köpeği Golden Retriever'ın şaşırtıcı özellikleri