Sokak gösterilerinin kahramanı oldu!

Venezuela’da Başkan Nicolas Maduro ve hükümet karşıtları arasında 4 aydır devam eden çatışmalarda yer alan muhalif özel spor eğitmeni Caterina Ciarcelluti gösterilerin sembolü haline geldi

28 Temmuz 2017, Cuma 17:18
A A

Venezuela’da Başkan Nicolas Maduro ve hükümet karşıtları arasında 4 aydır devam eden çatışmalarda yer alan muhalif özel spor eğitmeni Caterina Ciarcelluti gösterilerin sembolü haline geldi!

Ateşli bir hükümet karşıtı olan Ciarcelluti, 44 yaşında emekli bir atlet ve internette yayınladığı egzersiz videolarıyla tanınıyor.

Tüm dünyanın ilgisini çeken sporcuya, ‘Wonder Woman’ lakabı takılarak süper kahraman ilan edildi.

Son haftalarda gördüğü ilginin karşısında şaşkın olduğunu ifade eden Ciarcelluti’nin spor ve egzersiz programlarını yayınladığı sosyal medya hesabında 75 bini aşkın takipçisi bulunuyor.

Ciarcelluti yaptığı bir açıklamada, polislere bir öfke anında taş fırlattığını fakat şiddeti asla hoş görmediğini açıkladı.

Sokak gösterileri sırasında başındaki kaskı, şortu ve yanında taşıdığı bayrağıyla polislere taş atarken çekilen görüntüleri basına yansıyan Ciarcelluti, hükümet karşıtı bütün göstericilerin yıldızı oldu.

Solcu lider Nicolas Maduro ve hükümet karşıtı göstericiler arasındaki gerilim 4 ayı aşın süredir devam eden sokak gösterileri ve protestolarla sürüyor.

Muhalefetin iki günlük genel grev kararı aldığı ülkede sokak gösterileri sırasında şimdiye kadar toplamda 112 kişi hayatını kaybetti.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.