Sokak ortasında mafya infazı

İtalya'da gün ortasında tüyler ürperten bir mafya hesaplaşması yaşandı

30 Ekim 2009, Cuma 16:03
A A

Polis, Mayıs'ta işlenen cinayetin zanlısını bulamayınca görüntüleri yaymaya karar verdi. İtalya'da mafyanın hesaplaşması gün ortasında sokağa taşınınca ortaya tüyler ürpertici görüntüler çıktı. Bir tetikçi bardan çıkardığı adamı gündüz vakti kaldırıma yatırarak üç el ateş etti.

Sonra da gayet soğukkanlı bir şekilde arkasını dönüp gitti. Görüntüler ise güvenlik kameralarına takıldı. Ölen adam 53 yaşındaki Mariano Bacio olarak teşhis edildi. İddiaya göre Bacio'nun rakip çetenin bölgesinde uyuşturucu satan başka bir çeteyle ilişkisi varmış. Cinayet aslında Mayıs ayında işlenmiş.

Mafya karşıtı büro, "Videoyu mümkün olduğu kadar geniş bir kesime yaymaya karar verdik. Katil ile ilgili bize bilgi sağlayabilecek herkese ulaşmaya çalışıyoruz" açıklamasını yaptı.

İtalya'daki mafyalarla ilgili Gomorrah kitabında Camorra çetesini ifşa eden araştırmacı gazeteci Roberto Saviano ise "Bir şehir savaştaysa, insanlar etraflarında olup bitenlere dikkat etmiyor. Bu video İtalya'nın bazı bölgelerinde hayatın yaşamaya değer olmadğını gösteriyor" yorumunu yaptı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.