Sokaklar göle döndü!

Sokaklar göle döndü!

İzmir'in Tire İlçesi'nde, sabah aniden bastıran ve gün boyunca aralıklarla etkili olan sağanak yağmur, hayatı olumsuz etkiledi. Cadde ve sokaklar dereye dönerken yayalar yolun karşısına geçemedi, sürücüler zor anlar yaşadı

04 Aralık 2014, Perşembe 19:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Tire’de saat 09.00 sıralarında aniden bastıran sağanak yağmur, kısa sürede cadde ve sokakların suyla dolmasına neden oldu. Yağmurun gün içinde zaman zaman yavaşlayıp, tekrar etkisini arttırması üzerine, yollardaki su hiç azalmadı.

Yağmur suyunun getirdiği çöp ve toprağın rögarları tıkadığı Mehmet Güvensay Caddesi ve Demokrasi Caddesi ile çevresindeki sokaklar yağıştan en çok etkilenen yerler oldu.

Fatih Mahallesi’ndeki Rasih Kirazoğlu Ortaokulu öğrencileri, ders çıkışında Mehmet Güvensay Caddesi’nin suyla dolu olması nedeniyle evlerine gitmekte güçlük yaşadı. Bazı öğrencileri aileleri okuldan alırken, yakınları gelmeyen öğrenciler ise alternatif yolları kullanarak evlerine ulaşmaya çalıştı. Sürücüler de suyla dolu caddelerde ilerlerken zor anlar yaşadı. Belediye ekipleri tıkanan rögarları açmak ve suları tahliye etmek için gün boyu çalıştı. Bazı vatandaşlar, "Her yağmurda biz bu çileyi yaşamak zorunda mıyız?" diyerek, altyapının yetersizliğinden yakındı.

Kamuran KIZILBOĞA/ TİRE,(İzmir),(DHA) 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 4 Mart 2021 korona tablosu