'Sokakta Şenlik Var'

'Sokakta Şenlik Var'

'Sokakta Şenlik Var'

30 Eylül 2019, Pazartesi 16:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından turistleri ve vatandaşları kent merkezine çekmek amacıyla düzenlenen 'Sokakta Şenlik Var' etkinlikleri sona erdi.

'Sokakta Şenlik Var' etkinlikleri Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen gala gösterisiyle sona erdi. Etkinliklerin son gününde Cumhuriyet Meydanı'nda öğle saatlerinde başlayan program kapsamında animasyon gösterileri, araç boyama, bando ve konserlerin yanı sıra, kurulan dev akvaryumda deniz kızı ve su balesi gösterisi büyük ilgi çekti. Amaçlarının kent merkezinde canlılık yaratmak olduğunu vurgulayan ATSO Başkanı Davut Çetin, Antalyalıların ve turistlerin etkinliklere yoğun ilgi gösterdiğini, esnaftan olumlu tepkiler aldıklarını belirtti. Başkan Çetin, "Antalyalılar ve kent merkezine inen misafirlerimiz sokak etkinliklerini çok sevdiler. Eylül ayı boyunca yaptığımız etkinliklerin kent ticaretine de olumlu etkisi olduğuna dair geri dönüşler alıyoruz. Düzenlediğimiz sokak şenliğine destek olan Antalya Valiliğimize, Büyükşehir Belediyemize, katılan tüm üyelerimize ve halkımıza teşekkür ediyorum" dedi.

AKŞAM TİCARETİ CANLANMALI

Antalya gibi bir turizm kentinde sokakların ve akşam ticaretinin son derece canlı olması gerektiğini belirten Davut Çetin, “Ağırladığımız turist sayısında rekorları konuştuğumuz bir sezon geçiriyoruz. Ancak maalesef bu dönemde bile Antalya turizminin yapısı gereği kent merkezine inen turist sayısı ve turistik ticaret istediğimiz seviyede değil. 'Sokakta Şenlik Var' etkinliklerimizle kent merkezinde bir canlılık, hareket yaşandı. Antalya caddelerinin bu tip etkinliklerle canlandırılması, cazibe sunması gerekiyor. Bu yıl bir ilke imza attık, önümüzdeki yıllarda belediyelerimizin ve turizmcilerimizin de katkılarıyla daha kapsamlı etkinliklerle devamlılığı sağlayacağımıza ve bir kültür oluşturacağımıza inanıyorum" dedi.

YILBAŞI KUTLAMASI İÇİN DAVET

Gelecek yıl için şimdiden çalışmalara başladıklarını belirten Davut Çetin, yerel yönetimlere ve turizmcilere çağrı da bulunarak, “Gelecek yılı şimdiden programlıyoruz. Önceliğimiz yılbaşı. Türk turizminin amiral gemisi Antalya'nın yeni yıla cıvıl cıvıl renkli bir şekilde girmesi ve bunun geleneksel hale gelmesi en büyük dileğimiz. Belediyelerimizin ve turizmcilerimizin katkılarıyla bu yıl örnek bir çalışma yapabiliriz. Biz de ATSO olarak elimizden gelen desteği vermeye hazırız" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Demre'de Cumhuriyet coşkusu