Sokaktaki can dostlarımızı unutmadılar

Sokaktaki can dostlarımızı unutmadılar

Sokaktaki can dostlarımızı unutmadılar

04 Mayıs 2021, Salı 10:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

Ahmet ACAR/DEMRE, (DHA)- DEMRE Belediyesi, Covid-19 nedeniyle uygulanan tam kapanma sürecinde sokaktaki can dostların beslenmesine yönelik her türlü tedbiri aldı.

Demre Belediyesi Hayvan Sağlığı ekipleri ile zabıta ekipleri her gün ilçenin belirli noktalarını dolaşarak, sokak hayvanlarının beslenmesini sağlıyor. Ekipler başta Çayağzı, Sülüklü, Taşdibi, Kömürlük ve Beymelek plajları ile ormanlık alanlar olan Kum Dağı, Kızılalan, Çağman, Belören, Gürsen gibi bölgeleri dolaşarak, gördükleri sokak hayvanlarına mama ve su bırakıyor. Sağlık sorunu olan sokak hayvanları alınarak, barınağa getirilerek tedavileri yapılıyor.

Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, "Belediye olarak oluşturduğumuz beslenme noktalarına her gün sokak hayvanları için mama ve su bırakıyoruz. Beslenme noktalarının dışında veterinerlerimiz ve zabıta ekiplerimiz dolaşarak, mama bırakıyor. Zabıta ve veteriner ekiplerimizin araçlarında sürekli olarak su ve mama bulunduruyoruz. Gördüğümüz her sokak hayvanına öncelikle mutlaka mama veriyoruz. Bu süreçte ben Demreli hemşehrilerimize rica ediyoruz. Evlerinin yakınında gördükleri sokaktaki can dostlarımız için bir kap yemek, bir kap su versinler. Sağlık sorunu olanları belediyemize haber versinler" dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Keçiboynuzu gelir kapısı olacak