Solan bitkileri canlandırmak için adım adım ideal formül

Evinize renk kadar güzel bitkilerin, solduğunu görmek oldukça üzücü bir durumdur. Bitki ve çiçeklerinizi eski sağlıklarına kavuşturacak harika bir karışım tarifi ve ipuçlarıyla, bitkilerinizin hızlı bir şekilde eski sağlıklarına kavuştuklarını göreceksiniz.

08 Haziran 2021, Salı 16:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Ölmekte olan bitkiniz için ilk müdahale toprak değişimidir

Ölmekte olan bitkiniz için ilk müdahale toprak değişimidir

Bitkinizin tüm yaşam alanı o saksılardır. Toprağından beslendiğini biliyoruz, dolayısıyla öncelikle solan bitkinizin toprağının ideal olup olmadığına bakmak gerekir. Emin değilseniz, bitkinizi canlandırmak için yüksek kaliteli bir toprak karışımı kullanın ve öncekinden daha geniş bir saksı seçin.

Bitkilerinizi toprağını güçlendirmek için, tarifini vereceğimiz karışımı da kullanabilirsiniz.Bu karışım birkilerinizi hızla candandıracak

Bu karışım birkilerinizi hızla candandıracak

Gübreleme açısından iyi olduğu bilinen, muz, kahve ve yumurta kabuğu ile yapacağınız bu karışım, bitkilerinizin canlanmasını sağlayacak.

  • 1muz kabuğu
  • Kullanılmış kahve telvesi
  • 3 yumurta kabuğu
  • yarım bardak su

Malzemelerin hepsini incecik bir yapıya dönüşene kadar blenderdan geçirin. Elde edilen karışımı ölmek üzere olan bitkinizin toprağına güzelce yayın. En sevdiğinizi bitkiniz şimdiden iyi hissetmeye başladı ancak bu kadar değil...

Bitkilerin en önemli besinin atlamayın

Bitkilerin en önemli besinin atlamayın

Şimdi sıra bitkinizin susuz kalmasını engellemek ve bu ihtiyacını en ideal yoldan karışlamasını sağlamak, bitkiniz susuz kalmışsa toprağına su depolayan kristaller ekleyin. "Su kristali", "su jeli" olarak bilinen bu minik su depolarını internette rahatlıkla bulabilirsiniz.


Solan bitkiler için 4. adım budama

Solan bitkiler için 4. adım budama

Soluk yapraklar, kurumuş veya kurumaya yüz tutmuş parçalar, bitkinizin enerjisini sömürür ve onu güçsüz bırakır. Budayın gitsin. Köklerde hasar varsa yaprakları onarma yoluna gidin. Bu, köklerin çok büyük bir alanı desteklemek için çok çalışmak ve enerji harcamak zorunda kalmayacağı anlamına geliyor.Son aşama: En ideal yeri bulun.

Son aşama: En ideal yeri bulun.

En son aşama en zorudur. Çiçekler yerlerini benimsediklerinde coşarlar ancak peki ya ideal yeri bulamazlarsa işte o zaman ne yaparsanız yapın, yavaş yavaş solmaya devam ederler.

İdeal yer için 3 temel nokta vardır,

  • Isı,
  • ışık
  • hava

Çiçeğinizin cinsine göre ihtiyaçlarını öğrenmeli ve bitkilerinizin yerini güzel durduğu yere göre değil, çiçeğinizin sağlığı için doğru olan yere koymalısınız.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dondurma ne zaman yenmeli? Duyunca şaşıracaksınız.