Soma şehitliğinde doğum günü kutlaması

Soma'daki maden faciasında hayatını kaybedenlerden Kader Yıldırım'ın 32'nci yaş günü, Madenciler Şehitliği'ndeki mezarı başında kutlandı. Mezar üzerine konulan uğur böceği şeklindeki pastayı, 3 ve 8 yaşındaki çocukları kesti

20 Mayıs 2014, Salı 15:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Soma'daki maden faciasında hayatını kaybedenlerden Kader Yıldırım'ın 32'nci yaş günü, Madenciler Şehitliği'ndeki mezarı başında kutlandı. Mezar üzerine konulan uğur böceği şeklindeki pastayı, 3 ve 8 yaşındaki çocukları kesti.

Anne Elmas Yıldırım, torunlarının babalarının doğum gününü mezarı başında kutlanmasını istediğini belirterek, şöyle konuştu:"Babalarının doğum gününü mezarı başında kutlanmasını çocukları istedi. Oğlumun doğum günü için hevesleniyorduk, hayal kuruyorduk. Bunun için çok hazırlanıyorduk ama bugünü bilememiştik. O yüzden içimizde kalmasın dedik. Torunumuz babasına mektup yazmış, duygularını söylemiş. Mahrum bırakmayalım dedik. Babasının yerine oğluna mumu üfletelim dedik. Oğlum yaşından daha çok büyüdü bugün. Yavruma mutlu yıllar, uzun yıllar diyemedim ama. Rabbimden cennetin en güzel yerlerini istedim. Yavruma Allah en güzel yerlerini nasip etsin, peygamberimizin sofrasına nasip etsin. Bütün burada yatan yavrularım için de dualarım geçerli. Bizim gibi kimseler yanmasın. Bizim için dayanılmaz bir acı oldu."Anne Elmas Yıldırım’ın bu sözleri ise Soma Belediye Mezarlığı içerisinde kurulan Maden Şehitliği’ne gelen herkesi ağlattı.

Onur Yıldırım ise babası için yazdığı ve mezarının üzerine koyduduğu mektubu ve şiirini okudu. Oğul Yıldırım, mektubunda şu ifadeler yer aldı: "Herkes seni çok seviyor ama ben seni daha da çok seviyorum. Ben ve Kerem seni o kadar seviyoruz ki. Başın sağolsun. Senin için şiir yazdım. Şimdi başka bir kalem alacağım. Sen orada rahat mısın, benim şiirlerimi beğenirsin umarım. Çok iyi birisin. Seni çok seviyorum. Senin mezarlığını çok sulayacağım. Ömür boyu seni özleyeceğim. Ne kadar iyi birisin. İstanbul’dan, Ankara’dan gelenler var. Başın sağolsun. Seni herkes çok seviyor. Herkes senin mezarlığına toplandı ve yasin okudular. Ömür boyu yanındayım. Sana iyi günler."

Kader Yıldırım’ın babası Nevzat Yıldırım da oğlunun 11 yıldır maden işçisi olarak çalıştığını, kendisinin Sinop’ta bulunduğu sırada olayı televizyondan duyduğunu ve hemen Soma’ya geldiğini söyledi. Baba Yıldırım, çok üzüntülü olduklarını ifade etti. (AA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yamanel: Evde dahi maske ve sosyal mesafeye dikkat edilmeli