Somali'de Türk firmasına ait şantiyede saldırı, ölü ve yaralılar var

Somali'de Türk firmasına ait şantiyede saldırı, ölü ve yaralılar var

Dışişleri Bakanlığı, Mogadişu-Afgoye yolunun inşaatını üstlenen firmayı hedef alan saldırıda yaşamını yitirenler olduğu belirtildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca saldırı 2 Türk'ün hayatını kaybettiğini ifade etti.

02 Ocak 2021, Cumartesi 14:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Dışişleri Bakanlığı, Somali'de bu sabah düzenlenen terör saldırısında aralarında ikisi Türk vatandaşı dört kişinin hayatını kaybettiği belirtilerek, Türk şirketi çalışanlarını hedef alan saldırının şiddetle kınandığı bildirildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada 2 Türk vatandaşının hayatını kaybettiğini açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Somali'de bu sabah bomba yüklü araçla bir Türk firmasına yönelik gerçekleştirilen terör saldırısında, aralarında 2 Türk vatandaşının da bulunduğu 4 kişinin hayatını kaybettiğinin üzüntüyle öğrenildiği ifade edildi.

Açıklamada, "Olayda yaralanan 4 vatandaşımızın sağlık durumu yakından takip edilmektedir. Mogadişu-Afgoye yolunun inşaatını üstlenen ve Somali'nin kalkınmasına ve refahına katkıda bulunan bir Türk şirketi çalışanlarını hedef alan bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyor, yaralananlara acil şifa diliyor, dost ve kardeş Somali hükümeti ile Somali halkının yanında olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz" denildi.

DHASıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dünyanın en yaşlı kadını 118. yaşını kutladı