Soma'nın ilk yerleşim yeri Darkale'de itfaiyeden yangın tatbikatı

Soma'nın ilk yerleşim yeri Darkale'de itfaiyeden yangın tatbikatı

Soma'nın ilk yerleşim yeri Darkale'de itfaiyeden yangın tatbikatı

17 Haziran 2021, Perşembe 13:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

MANİSA Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, Soma'nın ilk yerleşim yerleri arasında yer alan Darkale Mahallesi'nde yangın tatbikatı yaptı. 4 araç 12 personelle gerçekleştirilen tatbikatta olası bir yangın durumuna karşı en hızlı şekilde müdahale için tatbikat yapıldı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, vatandaşların mağduriyet yaşamaması ve olası istenmeyen durumlara karşı hazırlıklı olmak amacıyla gerek çalışmalarını gerekse tatbikatlarını tüm hızıyla sürdürüyor. İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, Soma'nın dar sokaklarıyla bilinen ve en eski yerleşim yerlerinden biri olan Darkale Mahallesi'nde yangın tatbikatı gerçekleştirdi. Koruma altında bulunan tarihi evlerin bulunduğu mahallede yaşanabilecek olumsuzluklara karşı hızlı bir şekilde müdahalede bulunmak amacıyla düzenlenen tatbikattı Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal yönetti. Tatbikata Soma İtfaiye Amirliği'nden 4 araç ve 12 personel ile temsili yangına müdahalede bulunuldu. Senaryo gereği, dar sokaklarda manevra kabiliyeti yüksek araçlar ile yangına müdahale edildi.

Tatbikat ile ilgili olarak Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, "Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı olarak Soma ilçesi Darkale Mahallesi'nde tatbikat düzenledik. Planlanan senaryomuzda, Darkale Mahallemizin dar sokaklarında girilebilecek yerlere kadar araçlarımızla giderek kalan kısımlarda ise hortumlarımızı açarak müdahalelerde bulunduk. Herhangi bir aksaklık yaşanmadan tatbikatı başarıyla tamamladık" diye konuştu.

SOMA (Manisa), (DHA)

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Halı saha maçında kalp krizi geçiren Çağlayan, hastaneye kaldırıldı