Son 10 yılın en çok kazanan müzisyenleri açıklandı

İş dünyası dergisi Forbes, son 10 yılın en çok kazanan müzisyenlerini açıkladı. Listede en dikkat çeken detay, uzun yıllar birinciliği kimselere kaptırmayan İngiliz pop yıldızı Taylor Swift'in 825 milyon dolarla 2’nci sıraya düşmesi oldu.

26 Aralık 2019, Perşembe 10:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Lady Gaga (500 milyon dolar)

Lady Gaga (500 milyon dolar)

Lady Gaga, son 10 yılda sinema ve televizyon projeleri nedeniyle müzik çalışmalarını ara ara dursa da, cesur sahne performansları ve başarılı albümleri sayesinde listeye girmeye başardı.


Katy Perry (530 milyon dolar)

Katy Perry (530 milyon dolar)

Karyerinin ilk yıllarından itibaren pop müziğe yeni bir soluk getiren Katy Perry'nin listeye üretkenliği sayesinde girdiği kesin. Zira Perry, müzik dışında ne iş ne de gösteri dünyasında bir başka projede yer almadı. Paul McCartney (535 milyon dolar)

Paul McCartney (535 milyon dolar)

Efsanevi rock grubu The Beatles'tan sonra kariyerine solo olarak devam eden Paul McCartney'nin, grup içinde yazdığı şarkıların telifleri ve 'yok satan' stadyum konserleriyle listeye girdiği düşünülüyor.

Jay-Z (560 milyon dolar)

Jay-Z (560 milyon dolar)

Jay-Z'nin dünyanın ilk dolar milyarderi rapçisi olduğunu da Forbes duyurmuştu. Forbes, Jay-Z için, "Markaların reklamlarını yapmıyor. Başarısının sırrı, marka yaratması" yorumunu yapmıştı. "Ben iş adamı değilim, iş benim adamım" diyen Jay-Z, müzik dışında sanat koleksiyonerliği, gayrimenkul sektörlerinde de faaliyet gösteriyor.  

Elton John (565 milyon dolar)

Elton John (565 milyon dolar)

İngiliz efsanevi şarkıcı Elton John'un servetinin son zamanlarda artmasında şöhrete yükselişini ve uyuşturucu sorununu anlatan otobiyografik filmi The Rocketman'in etkisi büyük. İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, 1998 yılında Elton John'a müzik ve hayır işlerine yaptığı katkılardan ötürü şövalyelik nişanı vermiş ve şarkıcı 'Sir' unvanını almıştı.
Diddy (605 milyon dolar)

Diddy (605 milyon dolar)

Kariyerinin başından ismini 8 kez değiştiren şarkıcının, servetinin çoğunu müzikten değil Ciroc isimli vodka markasından kazandığı tahmin ediliyor.U2 (675 milyon dolar)

U2 (675 milyon dolar)

Bono liderliğindeki U2 “360 derece“ adlı dünya turnesiyle 2011’de, bugüne kadar elde ettiği toplam 800 milyon dolarlık geliriyle tüm zamanların en başarılı konser turnesi olma özelliğini de kazandı. Eski rekor Rolling Stones’a aitti. Grup, turne kapsamında İstanbul'u da ziyaret etmişti.
Beyoncé (685 milyon dolar)

Beyoncé (685 milyon dolar)

Kraliçe Beyoncé , son 10 yılın başında 'girl band' Destiny’s Child'dan yeni ayrılmıştı ancak yoluna hiç durmadan devam etti. Beyoncé'nin servetinde reklam gelirlerinin payı büyük.Taylor Swift (825 milyon dolar)

Taylor Swift (825 milyon dolar)

10 sene önce bir alkol almak için bile yaşı tutmayan 30 yaşındaki Taylor Swift, bugün 2010'lu yılların en çok kazanan kadın şarkıcısı....


 Dr. Dre (950 milyon dolar)

Dr. Dre (950 milyon dolar)

ABD'li prodüktör ve müzisyen son 10 yılda sadece bir albüm yayınladı, Dr. Dre'nin en büyük kazancı 2014'te Beats kulaklık markasını Apple'a satmasıyla oldu. Apple, kulaklık ve müzik akışı servis sağlayıcısı Beats Electronics'i 3 milyar dolara satın aldığını duyurdu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Koronavirüs salgınında aklına bir fikir geldi, 30 yaşında milyarder oldu