Son 15 yılın en iyi 10 romantik komedisi

Karantina döneminde partnerinizle izleyip kendinizle ilişki kuracağınız filmler arıyorsanız en iyi seçenek genelde romantik komediler. "Ancak rastgele bir şey açmak istemiyorum, hem yeni hem iyi olsun" diyorsanız, son yılların en iyi romantik komedilerini derledik.

21 Nisan 2020, Salı 19:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1. Kaza Kurşunu (2007)

1. Kaza Kurşunu (2007)

Alison Scott, evli ablası Debbie ile birlikte bir kutlama yapmak için bir gece kulübüne gider. Alison orada pervasız bir tip olan Ben Stone ile tanışır. Ben ile kısa bir konuşma yaparken Debbie’nin kocası Pete onu arayıp kızlarının suçiçeği çıkartığını haber verir. Debbie mecburen mekanı terk eder ve Alison da Ben ile birlikte kalır. Gece boyunca içip dans ederler. Sonunda da tek gecelik bir ilişki yaşarlar. Ben prezervatif kullanmaz ve sekiz hafta sonra Allison hamile olduğunu fark eder. Ben’i arar ve birlikte yaşamaya ve çocuğu dünyaya getirmeye karar verirler. Ancak bir çocuk yetiştirmek için önce Ben’in büyümesi gerekmektedir.

2. Umut Işığım (2012)

2. Umut Işığım (2012)

Eski bir tarih öğretmeni olan Pat Salitano (Bradley Cooper), yaşamında değer verdiği her şeyi bir günde yitirmiş bir adamdır. yaşadığı ciddi bir travma sonrası patlar ve ardından mahkeme kararı ile 8 ay rehabilitasyon merkezinde tedavi görür. Çıktıktan sonra hayatını düzene koymak şartıyla ailesinin evine geri yerleşen Pat'in yegane amacı düzgün bir adam olup, işini geri almak ve karısı Vicky'yi bu sayede geri kazanmaktır.

Fakat durum Pat için sandığından daha zor olacaktır. Bir yemekte, aile dostu Tiffany ile karşılaşan Pat, genç kadınla eski eşine ulaşmak amacıyla yakınlaşır. Bir 'iyilik' karşılığı Pat'e yardım teklif eden Tiffany, her ikisi içinde umut ışığı olacak yeni bir kapı açacaktır...

3. İlk Aşk (2010)

3. İlk Aşk (2010)

Aralarındaki bir çok farka rağmen 8. sınıf öğrencileri Juli Baker ve ilkokuldan beri hoşlandığı Bryce Loski arasında romantik bir ilişki başlar...

4. Little Manhattan (2005)

4. Little Manhattan (2005)

Manhattan’da yaşayan 10 yaşındaki Gabe, hobi olarak gittiği karete kursunda ilk aşkı ile tanışır. 11 yaşındaki Rosemary zengin bir ailenin kızıdır. Gabe, Rosemary’ye sırılsıklam aşık olmuştur fakat o bu arkadaşlığa ilgisiz gibi gözükür. Rosemary ile vakit geçirmek için çabalayan Gabe, ilk defa hissettiği duyguların mutluluğunu yaşarken ebeveynleri Leslie ve Adam aldıkları boşanma kararı ile sarsılır.

5. Çılgın Aptal Aşk (2011)

5. Çılgın Aptal Aşk (2011)

Dışarıdan bakıldığında Cal Weaver'ın (Steve Carell) kusursuz bir hayatı vardır: mükemmel bir işe, harika bir eve sahiptir ve gençlik aşkı karısı olmuş, ona sevimli çocuklar vermiştir. Fakat Cal'in gördüğü Amerikan rüyasından karısı Emily'nin (Julianne Moore) onu aldattığını ve dahası ayrılmak istediğini öğrenerek uyanır.

Artık 40'ında yalnız bir adam olan Cal çapkınlıkta ve flörtleşmekte genç Jacob (Ryan Gosling), o kadar iyi değildir. Bir barda taşıtığı Jacob'ta gerçekten şeytan tüyü vardır ve Cal'a bekar bir hayat sürdürmenin püf noktalarını bu adam öğretecektir. Bir yandan da ergenliğe giren çocuklarıyla ilişkisini dengelemeye çalışan Cal kendini bir aşk üçgenini çözmeye çalışırken bulur!

6. Stuck in Love (2012)

6. Stuck in Love (2012)

Fırtınalı bir yıl geçiren Borges ailesinin hayatına odaklanan filmde Borges ailesinin başına gelen türlü trajikomik durumlara tanık oluyoruz. Başarılı bir yazar olan William Borges, takıntılı olduğu eski karısı Erica ve çocukları Samantha ile Rusty'den oluşan bu aile bir yıl içerisinde aşkın ve duyguların farklı halleriyle karşılaşıyor ve bunun sonucunda çeşitli problemlerle karşılaşıyor.


7. The Big Sick (2017)

7. The Big Sick (2017)

Taze bir çift ilişkileri derinleştikçe aralarındaki kültürel farklılıklar yüzünden karşı karşıya gelmeye başlıyor.

8. Sleeping with Other People (2015)

8. Sleeping with Other People (2015)

Hem iyi huylu bir zampara, hem de üçkağıtçı bir adam hayatının aşkıyla karşılaşırsa ne olur dersiniz? Hem de bu aşkın karşılıksız bir ilişki olduğu düşünülürse? Elbette ki kendi alışkanlıklarından vazgeçecek ya da bildiği hayata devam edecek...


9. Hayalimdeki Aşk (2012)

9. Hayalimdeki Aşk (2012)

Calvin genç yaşında büyük başarı elde etmiş ama hızlı yükselen kariyerinde şimdi duraklama evresine giren bir yazardır; sanki ilhamı tutulmuştur. Bu durumla başa çıkmak içinse ilginç bir yol dener. Kendini yeni bir romansın içine sokmaya karar verir ve kendisini seveceğini düşündüğü bir dişi karakter yaratır, ve adını Ruby koyar. Fakat bir hafta sonra Ruby kanlı canlı salondaki kanepede oturuyordur! Calvin kelimelerinin nefes alan bir canlıya dönüştüğünü görünce ne yapacağını şaşırır...

10. Erkek Aklı (2012)

10. Erkek Aklı (2012)

Steve Harvey'in çok satan kitabından alınan film birbirini tanıyan dört farklı erkeğin hayatlarındaki kadınlar adlı Harvey'in önerileri ile dolu bu kitabını satın alıp okuduktan sonraki ilginç tecrübelerini anlatıyor. Erkekler kız arkadaşları tarafından oyuna getirildiklerini anlayınca sevgililerine güzel bir ders vermeye karar verirler.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bir Marvel+Disney iş birliği meyvesi: Wandavision dizisi hakkında merak edilenler