Son dakika: AK Parti'den Kılıçdaroğlu'nun sözlerine sert tepki

Son dakika: AK Parti'den Kılıçdaroğlu'nun sözlerine sert tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun sözlerine 'Bu bir muhalefet biçimi değil siyasi ahlaka savaş açmaktır.’ diyerek tepki verdi.

30 Mart 2021, Salı 17:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ‘Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı makamını ve devlet yönetimini "karaktersiz" diyerek seviyesiz ifadelerle hedef almasını kınıyoruz. Bu bir muhalefet biçimi değil siyasi ahlaka savaş açmaktır.’ açıklamasında bulundu.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in açıklaması şu şekilde:

Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı makamını ve devlet yönetimini "karaktersiz" diyerek seviyesiz ifadelerle hedef almasını kınıyoruz. Bu bir muhalefet biçimi değil siyasi ahlaka savaş açmaktır.

Milli iradeyi temsil eden makamları bu şekilde hedef almak, siyasi karakter kavramının ne olduğu konusunda bilgisizliğin beyan edilmesidir. Devlet yönetimi hakkında bu şekilde konuşanların siyasi ahlak konusunda en temel derslere ihtiyacı vardır.

Türkiye'nin hasımlarına ve teröre tek kelime etmeyen, bilakis hasımlarının dilini ve argümanlarını Türkçe seslendirenlerin, ülkemizin milli siyasetini yürüten Cumhurbaşkanlığı makamını kendilerine hedef bellemiş olması bir utanç verici bir durumdur...

Milli iradeyi temsil eden makamları bu şekilde hedef alanlarla siyasi mücadelemizi sürdüreceğiz. Dışardaki kara propaganda merkezlerinin diliyle milletin Cumhurbaşkanına saldıranlarla mücadelemiz daha da güçlenerek sürecek.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kılıçdaroğlu: Devleti yönetenler her kuruşun hesabını vermek zorunda