Son dakika! Bakan Kurum: Riskli 8 bina yıkılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum açıkladı: Riski 8 binayı en kısa sürede yıkacağız. Alanın tamamında kentsel dönüşüm yapacağız.

10 Şubat 2019, Pazar 16:10 Son Güncelleme:
A A
Son dakika! Bakan Kurum: Riskli 8 bina yıkılacak

Kartal'da 21 kişinin can verdiği facianın ardından konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum riskli 8 binanın yıkılacağını söyledi.

Bakan kurum şunları söyledi:

Yaptığımız tespitler neticesinde yıkılan binanın etrafındaki 10 apartmanda risk analizi yaptık. Bunun neticesinde 8 bina riskli olduğunu tespit ettik.

Bu 8 binanın hak sahipleriyle görüştük. bu binaları da süreç içinde yıkacağımızı ve alanın tamamında bir kentsel dönüşüm projesi yapacağımızı söyledik.

Yunus Apartmanı'nın yıkımına bugün başlayacağız.

BAKAN KURUM ONAY VERDİ

Kartal’da çöken binanın yanında bulunan ve boşaltılan Yunus Apartmanı’ndaki değerli eşyalar kontrollü bir şekilde tahliye ediliyor.

Kartal’da çöken binanın yakınında bulunan 10 katlı Yunus Apartmanı boşaltılmıştı. Olay yerinde kurulan kriz masasında Yunus Apartmanı sakinleri, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a evlerinde kalan değerli eşyaları almak istediklerini belirtti. Bakan Kurum, itfaiye ekipleriyle binadaki değerli eşyaların tahliyesi için onay verdi. İtfaiyenin merdiven araçlarıyla balkonlardan girilerek evdeki değerli eşyalar çıkartıldı. Yunus Aparmanı’nın yıkımı için geniş güvenlik önlemleri alınıyor.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Sosyal medyadan tanışıp evlendiği eşi yine sosyal medyadan tanıştığı başka biriyle kaçtı