Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Bahçeli İzmir'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi İzmir'de ilk kez birlikte vatandaşlara hitap etti

17 Mart 2019, Pazar 14:45 Son Güncelleme:
A A
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Bahçeli İzmir'de

Büyük İzmir Miting'inde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Milletimizin gür sesi İzmir. Bahçesi, bağı, denizi, Kordon'uyla ne güzelsin İzmir.

Nice Balkan şehrinin acısını dindiren İzmir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ordularının yeniden özgürlüğe kavuşturduğu İzmir. Gavuru denize döken, garibanı bağrına basan İzmir.

Türkiye'nin sadece siyasi değil, iktisadi bağımsızlığının da sembolü İzmir. Sizleri gönülden selamlıyorum İzmir.

İnşallah seçimden sonra zaferi sizlerle kutlamak için tekrar İzmir'e geleceğiz. Bugün Sayın Devlet Bahçeli ile karşınızda olduk. Sayın Bahçeli ile ilk ortak mitingimizi çok önem verdiğimiz için burada İzmir'de yapıyoruz. Biz İnşallah bizim bu birlikteliğimiz, pazara kadar değil mezara kadar sürer.

"CUMHUR İTTİFAKI'NIN EN BÜYÜK BAŞARILARINDAN BİRİ İZMİR OLACAK"

İzmir inşallah Cumhur İttifakı'nın en büyük başarıyı kazandığı yerlerin başında gelecek.

Birileri çıkmış terör örgütünün desteği ile bu şehirden kendilerine yol açmaya çalışıyorlar. Şu Körfez'in haline bakın. Kokudan geçiliyor mu? Düzeltemediler. Bakın biz Haliç'i nasıl kurtardık. İzmir'i de alarak Nihat Zeybekçi kardeşimle şehri hak ettiği yere getireceğiz.

Bunlar diyor ki, "Onlar gelirse şöyle olacak, böyle olacak". Biz kimin giyimine karıştık. Bakın hanım kardeşlerime buırada... Yıllardır Atatürk'ü istismar ediyorlar.

İzmir adayı CHP'nin adayı değildir ha. Bu adam bütün CHP karşıydı. Ama Kemal Kılıçdaroğlu aday gösterdi. Bu adam adaylık icazetini İzmir'de değil, Kandil'den almıştır. Aynı durum diğer şehirlerde de yaşanıyor.

"DEFOL GİT IRAK'IN KUZEYİNDE YAŞA"

Ne kadar inkar ederlerse etsinler, gizli ittifak ortaya çıkmıştır. HDP Eş Başkanı çıkıp, "Mansur Yavaş da bilecek ki seçilmişse HDP oylarıyla seçilmiştir. HDP'lileri yok sayarak, Kürtleri yok sayarak, Ankaralıları yok sayarak siyaset yapamaz. O da işte bizim gücümüzdür. Ekrem İmamoğlu seçilmişse bilecek ki o kentte yaşayan 3 milyon Kürt'ün oyuyla seçilmiştir. Kürtlere rağmen siyaset yapamayacağını bilecektir. Yapmaya çabalarsa zaten siyaseten bir karşılığı olmayacaktır." dedi.

Şimdi bu adam Kürt bile değil. Ama bu benim Kürt kardeşlerimi istismar eden bir sahtekardır. Bu adam Kürdistan diyor. Benim ülkemde Kürdistan diye bir bölge yok. Ey Sezai sen Kürdistan'da yaşamak istiyorsan, defol git Irak'ın kuzeyinde yaşa.

Bunlar bizi, ülkemizi bölmeye çalışıyorlar. Bu adamın alacağı cevap nedir. Bunlara gereken cevabı vereceksiniz size inanıyorum. 31 Mart bir beka mücadelesinin adıdır. İnşallah bu mücadeleyi kazanacağız.

Kimin kimi desteklediği belli olmayan bir ittifaktan ülkeye hayır gelir mi? Ne diyor, "1 Temmuz'a kadar terör yasasını kaldırdını kaldırdınız, kaldırmadınız savaş kapıda" diyor. Suç işliyor savaş çağrısı yapıyor. Topunuz gelin topunuz. Sizi bir kaşık suda boğarız. Keleşleri bize çevireceklermiş. Her yerin keleş olsa ne olur? Kalleşsiniz, kalleş. Sırtlarını PYD ve YPG'ye dayamışlar, biz de sırtımızı Allah'ımıza, milletimize ve İzmir'e dayamışız.

Cumhurun sadece adını kullanıp cumhuriyete de istikbale de saygısı olmayanlara dersini vereceğinize inanıyorum.

İZMİR'E 67 KATRİLYONLUK YATIRIM

Son 17 yılda İzmir'e 67 katrilyon yatırım yaptık. Gençlerimize yeni yurtlar açıyoruz. İzmir'e yakışır bir millet bahçesi açmak için çalışmalara başladık.

Yıl olmuş 2019. Hala İzmir'de çöpler vahşi depolamayla çevreyi kirletiyor. Nihat Zeybekçi kardeşimiz göreve gelince İzmir'i kurtaracak.

Bay Kemal'in bir özelliği var oturduğu yerden kalkmaz. Girdiği bütün seçimleri kaybetti ama koltuğunu bırakmıyor. Neden? Çünkü bir daha oturamaz. Bundan bir şey olmaz. İnanın 5 koyun verin kaybeder gelir.

İstanbul - İzmir Otoyolu'nu bu yıl tamamlıyoruz. Yol medeniyettir, su medeniyettir. Yolu suyu olmayan gayrimedenidir. İzban'ın yarısını biz yaptık. Neden? Çünkü bunlar bitiremedi. Zeybekçi kardeşimiz İzmir'in trafik çilesini bitirecek projerleri hazırladı.

İzmir'e yetmeyen Adnan Menderes Havalimanı'nı baştan aşağı yeniledik. İzmir'in 2. havalimanı olacak Ekrem Pakdemirli Havalimanı'nın yapımı da devam ediyor. 28 baraj inşa ettik. 14 baraj daha inşa ediyoruz.

İzmir'e içme suyunu biz temin ettik. CHP belediyesi değil, İzmir'in su sorununu biz çözdük. Çiftçi kardeşlerimize 3,8 milyar lira tutarında destek verdik. Bay Kemal resmi rakamlar bunlar. İzmir geçen yıl 10,2 milyar dolar ihracatla farkını ortaya koydu.

YENİ ZELANDA'DA İKİ CAMİYE YAPILAN TERÖR SALDIRISI

Bir tek Kılıçdaroğlu ve Yeni Zelanda'daki sapkın bir siyasetçi, bu saldırının sorumluluğunu İslam'a ve Müslümanlara yüklemeye kalkıyor. Saldırıyı BM başta olmak üzere İslam'a bir saldırı olarak niteliyorlar ama 'Bu hristiyan terörist' diyemiyorlar.

Bu ülke artık eski bir Türkiye değil. Şöyle bir gelmeyi teşebbüs etseniz. Senin atan bile bizi süremedi. Geleceğiniz varsa göreceğiniz de var.

Bu haberi de okudularMHP lideri Devlet Bahçeli'den İzmir'de önemli açıklamalar


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Depremden 5 saat sonra 12 yaşındaki çocuk enkazdan sağ çıkarıldı