Son dakika: Darp iddiasıyla gözaltına alınan Özgün Aydın'dan açıklama geldi

Güldür Güldür Show ile tanınan Özgün Aydın'ın, dün akşam bindiği takside şoförü darbettiği öne sürüldü. Olay sonrası Aydın'ın karakolda taksi şoförüne 'Sen yandın' demesi kameralara yansıdı. Bu haberler sonrası oyuncu sosyal medya hesabından açıklama yaptı

11 Şubat 2019, Pazartesi 15:37 Son Güncelleme:
A A
Son dakika: Darp iddiasıyla gözaltına alınan Özgün Aydın'dan açıklama geldi

İŞTE ÖZGÜN AYDIN'IN AÇIKLAMASI:

''Kamuoyuna zorunlu açıklama

Dün gece Kadıköy'den evimize gitmek üzere 2 arkadaşımla ticari bir araca bindik. Araç sürücüsü ile yaşadığımız tartışma sonucu karakola gittik ve karşılıklı şikayetçi olduk.

Basında çıkan 'gözaltı ve darp' iddiaları tamamen asılsız ve gerçeği yansıtmamaktadır.

Kimseyi darbetmedim. Karşılıklı olarak sözlü tartışma başladı. Kısa bir süre sonra karşı taraf arkadaşlarını toplayıp saldırmak üzere yanımıza geldi.

Biz şikayetçi olmak için karakola başvurduk. Avukatımla birlikte karakolda ifademizi verip, şikayet dilekçemizi sunduk ve 2 saat sonra evimize döndük.

Konu şu anda yargıda olduğu için daha fazla bilgi paylaşamıyorum.''

NELER OLMUŞTU?

Olay dün gece saatlerinde Kadıköy'de meydana geldi.

İddiaya göre Kadıköy Hasırcıbaşı caddesi üzerindeki taksi durağından arkadaşlarıyla birlikte taksiye binen ünlü oyuncu Özgün Aydın, karşıya gideceğini söyledi. Kısa bir süre gittikten aracı durdurarak araçtan inen Aydın, tekrar taksiye doğru yöneldi.

Araçtan indiği esnada aracın kapı lastiğinin düştüğünü gören şoför lastiği yerine taktığı esnada oyuncu Özgün Aydın ile kısa bir süre sözlü tartışma yaşadı. O esnada oyuncu Özgün Aydın aracın kapısını üzerine kapattığı esnada taksi şoförü Yakup Koca’nın koluna çarptı. Aracından inen taksi sürücüsü Yakup Koca, oyuncu Özgün Aydın’ın yanına gitmek istedi. Bu sırada Aydın ve arabada bulunan arkadaşları sürücünün elinden telefonunu alarak darp etti.

YARDIMA GELEN TAKSİCİ BIÇAKLA YARALANDI 

Yaşanan olay sonrası taksi sürücüsü Yakup Koca diğer telefonuyla arkadaşından yardım istedi. Kısa sürede olay yerine gelen arkadaşı İlker İlter, oyuncunun yanına gittiği esnada sözlü tehdide maruz kaldı. Araçtaki diğer arkadaşları tarafından İlker İlter’e rast gele bıçak sallayan ünlü oyuncunun arkadaşları olay yerinde tehditler savurmaya devam etti. Çevredeki vatandaşların araya girmeye çalışsa da başarılı olamayınca durum polis ekiplerine haber verildi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri tarafından güçlükle yatıştırılan taraflar karakola götürüldü. 

Özgün Aydın

ÖNCE HASTANE, SONRA KARAKOL 

Taksi sürücüsü ile ünlü oyuncu Özgün Aydın arasında geçen sözlü tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonrası darp edilen taksi sürücüsü Yakup Koca ve bıçakla yaralanan arkadaşı İlker İlter hastaneye gitti. Vücudunda darp izleri olan Yakup Koca ve bıçakla yaranan arkadaşı İlker İlter’in eline dikiş atıldı. Buradaki işlemlerin tamamlanmasının ardından Yakup Koca ve İlker İlter, şikayetçi olmak üzere Kadıköy İskele Polis Merkezine gitti. 

KAMERA KARŞISINDA TEHDİTLER SAVURDU

Olay sonrası taksi şoförü Yakup Koca, bıçakla yaralanan İlker İlter ve ünlü oyuncu Özgün Aydın birbirlerinden şikayetçi olmak için karakola gitti. Karakolda taksi sürücüsüne tehditler savuran oyuncu Özgün Aydın’ın o anları kameraya yansıdı. Ünlü oyuncu taksi sürücüsü el işareti yaparak ‘Sen yandın’ dedi. 

ADLİYEYE SEVK EDİLECEK 

Akşam saatlerinde yaşanan olay sonrası geceyi karakolda geçiren Özgün Aydın ve gözaltına alınan arkadaşları, işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilecek.

'ELİNDEKİ ALETİ HER TARAFIMIZA SALLADILAR'

Olayda yaralanan taksi şoförü İlker İlter ''Adamın üzerine yürüyorlar, telefonunu kırıyorlar. Hasırcı başında duraktan taksiye bindiler. Hatta kendim de duydum 'Yoğurtçu Parkı'nın oradan bir şeyler alıp karşıya geçeceğiz' diye. Ben de o arada bir müşteri aldım. O esnada arkadaşım beni aradı 'İlker yetiş sıkıntı var' diye. Buraya geldiğimizde anladık tiyatrocu olduklarını. Aşırı derece alkollüler. Telefonunu almışlar elinden onu öğrendim. 'Sen ne yapıyorsun?' diye üstüne gidince o esnada üstüme saldırdı.

Elinde olan aletle her tarafımıza salladılar. Elimde 6 tane dikiş var. Böyle bir alkol içme, böyle bir rezillik yok. Bizi mağdur ettiler. Arabada onun üzerine saldırmışlar. Kolunu kapıya vurmuşlar. Doktor raporunda hepsi var zaten. Elini kolunu boğazımıza sallamaya çalıştı. Bizi mahvettiler. Zaten 5 kuruş para kazandığımız yok. Karakola geldik. Karakoldaki polislere de mukavemet uygulamışlar. Polis olay yerinde arabaya sokamadı. Buraya geldik burada da arbede yaşadık. Eşi diye dediği bir kadın var. Ne bıçağı deyip duruyor. Ne bıçağıysa bu elimin hali ne. Şikayetçiyim. Mahvettiler. 3-4 gün belki 5 gün hiç iş yapamayacağım. Zaten ondan sonra da bu işi yapmayı düşünmüyorum. Mesleği bırakacağım. Çünkü iyice psikolojimi bozdular. Neyin tiyatrocusu bu. Tiyatrocu dediğin adam saygın insanlar oluyor “ dedi

Özgün Aydın

'LASTİĞİ TAKAYIM ÜŞÜMEYİN DEDİM'

Taksi sürücüsü Yakup Koca, ''Kadıköy Hasırcıbaşı'ndan taksiye bindiler. Yoğurtçu Parkı dediler. Ben de Yoğurtçu Parkı az ileride. 10 adım gidersiniz. Dediler ki yok biz taksiye bineceğiz. Yolda giderken nerede ineceksiniz diye sordum. İsmini sonradan öğrendim. Özgün denen arkadaşı ben arabaya bindiğinde tanıyamadım. Galiba oyuncuymuş. Kafası da güzeldi ne söylediğini bilmiyordu. Nerede ineceksiniz dedim. O da 'burada' dedi. 3 kişilerdi zaten. Arabadan indiler. Sonra ikisi birlikte arabaya tekrar geldiler. Özgün önde otururken bu sefer arkaya geçti bayanın yanına. O arada araçtan inerken ayağı takıldı camın lastiği çıktı arabanın. Dedim ki giderken üşümeyin karşıya geçeceğiz orayı takayım dedim. Yüzüme baktı o esnada kapıyı direk koluma çarptı. Canımı yaktın kolum kırıldı neden böyle yapıyorsun dedim. O da bana 'Sen kimsin. Benimle böyle konuşuyorsun. Ne zannediyorsun kendini. Benim kim olduğumu biliyor musun?' şeklinde konuşmaya başladı. Ben de dedim ki, lütfen bu araçtan iner misiniz? Ben sizi götüremeyeceğim.

'GIRTLAĞIMA YAPIŞTI'

Daha sonra diğer arkadaşı indi. Geldi gırtlağıma yapıştı. O esnada polisi arayacaktım telefonumu aldı arayamıyorum. Oradaki insanlar toplandı beni kurtarmaya başladı. Ondan sonra onlara da tehditler savurdu. Bende diğer telefonla İlker arkadaşımı aradım. O da hemen geldi. Ona da saldırdı. Elinde bıçak vardı. Polis geldi polise de saldırdılar. Olay bu. Sonra biz de karakola geldik ifade verdik. Darp raporu aldık. Şu an takside çalışacak durumda değilim. Parasını vermem gerekiyor. O arbede de cüzdanım kayboldu. Cüzdanımı bulamıyorum. Şikayetçiyim ve şikayetimden vazgeçmeyeceğim. Vazgeçmemin sebebi biz gece çıkıyoruz taksiye'' şeklinde konuştu. 

'KORKUYORUZ'

Yaşadığı olay sonrası psikolojisinin bozulduğunu kaydeden Yakup Koca, ''Bundan sonra nasıl çıkabileceğiz taksiye. Bunlar bizi tehdit etti. Karakola geldik arkadaşlarının yanında da tehdit etti. 'Bundan sonra görürsünüz. Yeriniz belli yurdunuz belli' diye. Korkuyoruz. Gidip de taksicilik yapacak durumda değilim. Psikolojim bozuldu. Yarın psikoloğa gideceğim” açıklamasında bulundu. (İHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Ünlü isimlerin değişimi