Son dakika: İsrail'den Gazze'ye hain saldırı: Çok sayıda kişi hayatını kaybetti

Son dakika: İsrail'den Gazze'ye hain saldırı: Çok sayıda kişi hayatını kaybetti

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı, Gazze Şeridi'nde gerçekleşen patlamada 9'ü çocuk 20 kişinin hayatını kaybettiğini, yaralı sayısının da 95'e yükseldiğini duyurdu.

10 Mayıs 2021, Pazartesi 19:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Açıklamada bunların İsrail saldırıları sonucu olup olmadığına ilişkin bilgi verilmedi. Öte yandan İsrail ordusu, Gazze’ye bugün düzenlediği saldırıda "3 Hamas üyesinin öldürüldüğünü" duyurdu.


Filistin direniş grupları, işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa ile Şeyh Cerrah Mahallesi'ndeki polisleri çekmesi ve gözaltına alınan Filistinlileri serbest bırakması için İsrail'e yerel saatle 18.00'e kadar süre tanımıştı.

Sürenin dolmasının ardından İsrail ordusu, Batı Kudüs ve Beyt Şems kentlerinde sirenlerin çaldığı, İsrail'in güneyine de çok sayıda roket gönderildiğini duyurmuştu.

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde de yaptığı yazılı açıklamayla roket atışlarını doğrulamış, İsrail'in Doğu Kudüs'teki saldırıları ve işlediği suçlar ile Şeyh Cerrah Mahallesi'nde yaşananlara karşı böyle bir adım attıklarını belirtmişti.

AA


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gazze Şeridi'nden İsrail'in birçok bölgesine roket atıldı