Son dakika: İstanbul'a kar ne zaman yağacak? (İstanbul kar tahminleri)

Meteoroloji ve Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) İstanbul’da pazar günü havanın 12 derece soğuyacağını ve aralıklı kar yağışı beklendiğini açıkladı. Kar yerde kalmayacak. Ankara’da aynı şekilde kar yağışı olacak. Pazartesi hava soğuk ama yağış yok. Bugün etkisini gösteren soğuk havayla birlikte İstanbullular 'kar ne zaman yağacak' sorusunun cevabını arıyor. Peki İstanbul'a kar ne zaman yağacak? İşte İstanbul'la ilgili son tahminler...

09 Ocak 2018, Salı 11:01
A A
İstanbul’da kar ne zaman yağacak sorusunun cevabı belli oldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan son dakika haftalık tahminine göre önümüzdeki günlerde hava sıcaklığı hızla düşüyor ve kar geliyor. Perşembe günü yurda giriş yapacak olan yağışlı hava önce yurdu yağmur olarak etkileyecek, pazar karla karışık yağmura dönüşecek olan yağışlar, pazartesi günü kara dönüşecek ve yurdun büyük çoğunluğu beyaz örtü altında kalacak. İstanbul 12 derece soğuyacak ancak kar yerde kalmayacak.

İSTANBUL'DA SİSTEN GÖZ GÖZÜ GÖRMEDİ:


 

İSTANBUL’DA KAR TARİHİ: 15 OCAK!


İstanbul’da karın yağacağı tarih Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son tahminleriyle belli oldu. 14 Ocak Pazar günü karla karışık yağmur, 15 Ocak Pazartesi günü ise kar bekleniyor. Kar yağışı Marmara, Karadeniz ve Doğu Anadolu’da etkili olacak. İç Anadolu Bölgesi’nin yüksek kesimlerinde de kar yağışı bekleniyor.


 

GEÇEN SENE BUGÜN İSTANBUL KAR ALTINDAYDI!


Geçen sene 8 Ocak günü İstanbul’da yoğun kar yağışı görüldü. Ulaşımda aksaklıklar yaşanırken kar yağışı ve soğuklar hayatı etkiledi. Büyükçekmece gölünde yer yer donmalar meydana geldi.


AKOM PAZAR GÜNÜ İŞARET ETİ


Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) İstanbul'da beklenen kar yağışı için pazar gününü işaret etti. AKOM'dan yapılan hava durumu değerlendirmesinde pazar günü İstanbul'da çok bulutlu ve aralıklı kar yağışı uyarısı yapılıyor.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.