Son dakika: İşte Yeni Zelanda'da cami saldırısını yapan cani!

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde cuma namazı sırasında iki camiye silahlı saldırı düzenlendi. Saldırgan 17 dakika boyunca kurşun yağdırdığı korkunç saldırıyı Facebook üzerinden canlı yayınladı. Olayda 49 kişi can verdi, 48 kişi yaralandı

15 Mart 2019, Cuma 07:52 Son Güncelleme:
A A

Yeni Zelanda bugün hayatının en karanlık gününü yaşıyor... Ajanslar Christchurch kentindeki cami saldırısını son dakika koduyla duyurdu.

CUMA NAMAZI SIRASINDA KURŞUN YAĞDIRDI!

CUMA NAMAZI SIRASINDA KURŞUN YAĞDIRDI!

Christchurch'te cuma namazını kılan cemaate iki farklı camide korkunç bir silahlı saldırı düzenlendi. Olayda 40 kişi öldü, 48 kişi yaralandı.

 KORKUNÇ SALDIRIYI 17 DAKİKA BOYUNCA CANLI YAYINLADI

KORKUNÇ SALDIRIYI 17 DAKİKA BOYUNCA CANLI YAYINLADI

Saldırının en korkunç detayı da ortaya çıktı. Saldırgan camiye girip ateş ettiği anları Facebook üzerinden 17 dakika boyunca canlı yayınladı. (Saldırıyı düzenleyen cani üstte)

"ÜLKEMİZİN EN KARANLIK GÜNÜ"

"ÜLKEMİZİN EN KARANLIK GÜNÜ"

Dehşeti yaşayan Christchurch'te okullar tatil edildi, halkın camilerden uzak durması istendi. Başbakan Jacinda Ardern, 'Bugün ülkemizin en karanlık günlerinden biri' dedi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: 3 TÜRK YARALI

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: 3 TÜRK YARALI

Bu arada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'te düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, saldırıda 3 Türk'ün yaralandığını açıkladı.

"SOKAKLARDAN UZAK DURUN"

"SOKAKLARDAN UZAK DURUN"

Yeni Zelanda Polisi, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Aktif bir tetikçi ile Christchurch’te ciddi ve gelişen bir durum yaşanıyor. Polis durumu yönetme konusunda tüm kabiliyetiyle yanıt veriyor, ancak risk ortamı hala son derecede yüksek. Polis, Christchurch’te oturanların sokaklardan uzaklaşmalarını ve bir sonraki duyuruya kadar içeride durmalarını tavsiye ediyor. Christchurch okulları bir sonraki duyuruya kadar kilitlenecek. Kamuoyuna iş birlikleri için teşekkür ederiz, bölge sakinlerini bilgilendirmek için daha fazla güncelleme sağlayacağız." ifadelerine yer verdi.

200 KİŞİ BULUNUYORDU

200 KİŞİ BULUNUYORDU

Korkunç saldırının yaşandığı anlarda cuma namazı için 200 Müslüman camilerdeydi. Ölen ve yaralı sayısının artmasından korkuluyor.

KATLİAM YAPMAYA GİDERKEN BU ŞARKIYI DİNLEDİ

KATLİAM YAPMAYA GİDERKEN BU ŞARKIYI DİNLEDİ

Terörist camidekileri katletmeye Britanya marşı olan 1777 UK the British Grenadiers March ile gitti. 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Yıllardır kesmediği sakalına değer biçti, satılığa çıkardı