Son dakika: Kabine toplantısı bugün! Hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, tam kapanma... İşte tüm detaylar...

Son dakika haberi... Tüm Türkiye'nin gözü bugün yapılacak kabine toplantısında. Kabine toplantısından çıkacak kararlar merakla bekleniyor. Bugün yapılacak toplantıda gündem maddeleri oldukça kritik. Tam kapanma, kısıtlama saatlerinde değişiklik, hafta içi ve hafta sonu yasakları da dahil olmak üzere pek çok konu başlığı masada bulunuyor. Ayrıca 65 yaş üstü ve 20 yaş altı için yeni kısıtlama kararları, kamuda kademeli mesai, toplu ziyaretlerin yasaklanması ve seyahat kısıtlaması da gündemin diğer maddeleri olarak göze çarpıyor. İşte kabine toplantısıyla ilgili tüm detaylar...

13 Nisan 2021, Salı 08:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Son dakika haberine göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamalarının ardından Koronavirüs Bilim Kurulu’nun önerilerinin görüşüleceği Kabine toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün yapılacak.

Ramazan Bayramı’nı da kapsayacak şekilde, sokağa çıkma kısıtlamasının süre ve kapsamının gözden geçirilmesi, yüksek risk grubundaki illerde 8 ve 12. sınıflar haricinde yüz yüze eğitime ara verilmesi, kademeli mesaiye yeniden geçilmesi konuları gündemin önde gelen maddeleri.

SEYAHAT YASAĞI MASADA

SEYAHAT YASAĞI MASADA

Ayrıca aşılama oranının yükseltilmesine yönelik yeni tedarik ve uygulama yöntemleri ile başta İstanbul olmak üzere yüksek riskli illerde seyahat yasağı gibi tedbirlerin gündeme gelebileceği belirtiliyor. Alınacak kararlar Kabine toplantısı sonrası Erdoğan tarafından açıklanacak.

TAM KAPANMA KARARI KABİNE’DE

TAM KAPANMA KARARI KABİNE’DE

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, "Bilim Kurulu özellikle Ramazan’ın başlamasıyla birlikte ne gibi tedbirler alınabilir, önerilerimiz neler olabilir diye genel kapsayıcı bir şekilde alternatifli hazırlık yapıldı, öneri yapıldı. Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında Kabine toplantısı var. Bu kapsayıcı alternatif önerileri sunmuş olacağız" dedi.

Bakan Koca ayrıca, "Ramazan ayı tedbirler açısından çok önemli bir dönem. (Bilim Kurulu tam kapanma olarak ne önerdi?) Sayın Cumhurbaşkanımız ifade etti; Ramazan’da dinlenerek tedbirlere uymayı söylemişti. Bilim Kurulumuz da öneri anlamında alternatifli yaklaşımını ortaya koydu. Ben de Kabine’de bunları sunmuş olacağım" ifadelerini de kullandı.

TOPLU ZİYARETLERE YASAK

TOPLU ZİYARETLERE YASAK

Hastanelerdeki doluluk oranlarının artmasına paralel olarak iftar ve sahur vakitleri başta olmak üzere hareketliliğin azaltılması, vaka sayısının düşürülmesi amacıyla önümüzdeki bir aylık dönemde “toplu ziyaretler” yasaklanacak.


 HAFTA İÇİ YASAĞININ SAATLERİ DEĞİŞEBİLİR

HAFTA İÇİ YASAĞININ SAATLERİ DEĞİŞEBİLİR

Özellikle Ramazan Bayramı’nda ilden ile geçişin önlenmesi amacıyla şehirlerarası seyahatlere kısıtlamaların getirilmesi, hafta sonu ve hafta içi belli saatlerde uygulanan sokağa çıkma yasaklarının iftar ve sahur saatleri dikkate alınarak sürelerinin değiştirilmesi gündemde olacak.

KAMUDA KADEMELİ MESAİ

KAMUDA KADEMELİ MESAİ

Kamuda kademeli mesaiye geçişten toplu iftarların ve sahurların yasaklanması, aile ve akraba ziyaretlerinin kısıtlanması da düşünülen formüller arasında.

 65 YAŞ ÜSTÜ VE 20 YAŞ ALTI...

65 YAŞ ÜSTÜ VE 20 YAŞ ALTI...

- 65 yaş üstü ve 20 yaş altına dönük sokağa çıkma saatlerinde değişiklik yapılabileceği de belirtiliyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Meteoroloji'den fırtına uyarısı, bu bölgelerde yaşayanlar dikkat