Son dakika: Kızına yapılanı duyunca çekiçle öldürmüştü! Katil baba hakkında karar çıktı

Son dakika: Kızına yapılanı duyunca çekiçle öldürmüştü! Katil baba hakkında karar çıktı

Kahramanmaraş'ta 3 yıl önce kan donduran bir cinayet yaşanmıştı. Kızının mesaj atılarak taciz edildiğini duyan baba Kadir Işık, Tamer Çetin isimli kişiyi bir lokantada çekiçle öldürmüştü. Baba Kadir Işık için verilen karar belli oldu.

19 Mayıs 2021, Çarşamba 15:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kahramanmaraş'ta 3 yıl önce yaşanan olay herkesin kanını dondurmuştu. Kızını mesajla taciz edip tehditlerde bulunan Tamer Çetin'i bir lokantada silahla vurduktan sonra çekiçle öldüren baba Kadir Işık için 12 yıl 1 ay hapis cezası verilmişti. Hem Kadir Işık'ın avukatı hem de savcının itirazı ile karar istinaf mahkemesine taşınmıştı. Son dakika haberine göre sanık Işık, 3 ay önce tahliye kararı veren mahkemece 'Kastın aşılması suretiyle adam öldürme' suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.


Kahramanmaraş'ta bir lokantanın ikinci katında 5 Haziran 2018 tarihinde meydana gelen olayda, Kadir Işık, kızı Z.I.'yı taciz ettiği öne sürülen Tamer Çetin'e ruhsatlı tabancasıyla ateş etti, ardından da çekiçle vurdu.

Ambulansla Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne götürülen Tamer Çetin (Fotoğraftaki), tedaviye alındı. Hastane tarafından 'Hayati tehlikesi yoktur' raporu verilen Çetin, birkaç saat sonra öldü.

KASTEN ÖLDÜRMEDEN 12 YIL 1 AY

Olayın ardından tutuklanan Kadir Işık hakkında Kahramanmaraş 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Kasten adam öldürme' suçundan müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

Mahkemeye Tamer Çetin'in kızına ve kendisine gönderdiği taciz ve tehdit mesajlarını sunan Işık, öldürme kastının olmadığını söyledi. Yargılama sonunda Kadir Işık, önce müebbet hapse, ardından da haksız tahrik ve duruşmadaki iyi hal indirimleriyle 12 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.

'ŞAHSA ENGEL OLMASAM KATLİAM YAPACAKTI'

Hem Kadir Işık'ın avukatı Kadir Bastırmacı hem de cumhuriyet savcısı kararı istinafa taşıdı. Dosyayı inceleyen Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi 1'inci Ceza Dairesi, 26 Şubat'ta yaptığı duruşmada suç vasfının değişebileceği gerekçesiyle Kadir Işık'ın tahliyesine karar verdi.

2 yıl 7 ay tutuklu kaldığı cezaevinden çıkışta ailesi tarafından karşılanan Kadir Işık, kendisini tahliye eden mahkemede son kez hakim karşısına çıktı.

Duruşmada son sözü sorulan Kadir Işık, meşru müdafaa sınırları içerisinde hareket ettiğini belirterek, "Zira ben şahsa engel olmasaydım kendisi aileme yönelik katliam yapacaktı.

Bu durum kabul edilmese dahi yaşadıklarım karşısında korku, kaygı ve panik halinde bulunduğum göz ardı edilmemelidir. Ben kesinlikle öldürme kastıyla hareket etmedim" dedi.

Işık'ın avukatı Kadir Bastırmacı ise savcının yerel mahkemenin kararını sanık lehine istinafa taşıdığını belirterek, "Müvekkilde öldürme kastı yoktur, zira darbelerin yapıldığı yer bellidir.

Maktul hastaneye kaldırıldığında hayati tehlikesi yoktur, dolayısıyla yaralama fiili ile ölüm olayı arasındaki illiyet bağı halen şüphelidir" diye konuştu.Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Akşam Postası | 19 Mayıs 2021