Okulda dehşet! Deney sırasında patlama oldu

Okulda dehşet! Deney sırasında patlama oldu

İstanbul Güngören'deki Tozkoparan İmam Hatip Ortaokulu'nda deney laboratuvarında çalışma yapıldığı sırada küçük çapta bir patlama yaşandı. Patlamada bir öğretmen elinden yaralandı. Patlama sırasında bazı öğrencilerin cildinde yanma oluştu bazı öğrenciler de duyma kaybı yaşadı. Sağlık ekipleri megafon yardımıyla panik halindeki velilere seslenerek, "Bildiğimiz deterjandan hiçbir farkı olmayan bir sıvı. Sadece 10 dakika boyunca yıkanması tavsiye ediliyor" anonsu yaptı

25 Nisan 2019, Perşembe 12:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Olay, İstanbul Güngören'de öğle saatlerinde Tozkoparan İmam Hatip Ortaokulu'nun laboratuvarında yaşandı. Laboratuvarda yapılan deney sırasında ufak çapta bir patlama oldu. Patlamada Fen Bilgisi Öğretmeni Tuğba S. elinden yaralandı. Oluşan ses nedeniyle bazı öğrenciler duyma kaybı yaşarken bazı öğrencilerin cildinde de yanmalar oluştu.

PANİK YAŞADILAR

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ekibi ve polis sevk edildi. Sağlık ekipleri panik yaşayan çok sayıda öğrenciye ve elinden yaralanan öğretmene ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı.

Yapılan ilk müdahalenin ardından öğretmen ve bazı öğrenciler ambulansla çevredeki hastanelere kaldırıldı.

VELİLER OKULA AKIN ETTİ

Polisler olay yeri çevresinde geniş güvenlik önlemleri alırken olayı duyan öğrenci velileri de okula akın etti. Okula girmek isteyen veliler, çocuklarının durumu hakkında bilgi istedi.

'BOL SUYLA YIKAYIN' ANONSU

Bu sırada sağlık ekipleri de megafon yardımıyla panik halindeki velilere ve öğretmenlere seslenerek, "Korkulacak hiçbir şey yok. Bildiğimiz deterjandan hiçbir farkı olmayan bir sıvı. Sadece 10 dakika boyunca yıkanması tavsiye ediliyor. Kulağında sıkıntı olanların hastaneye sevkini gerçekleştiriyoruz. Sadece cilt dokusunda yanma olanlar bol suyla yıkasınlar" anonsu yaptı.

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER YÖK açıkladı: Üniversite sınavları böyle yapılacak