Son dakika! Ömer Çatkıç'ın tahliyesine karar verildi

Son dakika! Ömer Çatkıç'ın tahliyesine karar verildi

Terör örgütü FETÖ’nün futbol yapılanması davasında eski futbolcu Ömer Çatkıç’ın tahliyesine karar verildi. Öte yandan mahkeme, eski futbolcu Zafer Biryol’un ise tutukluluk halinin devamına hükmetti.

16 Ekim 2018, Salı 16:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) futbol yapılanmasına ilişkin, eski futbolcular Bekir İrtegün, Zafer Biryol, Ömer Çatkıç ve Uğur Boral’ın da aralarında bulunduğu 6 sanığın yargılandığı davada, tutuklu sanıklardan Ömer Çatkıç’ın tahliyesine hükmedildi.         

ÖMER ÇATKIÇ VE ZAFER BİRYOL TUTUKLU YARGILANIYORDU

İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki ilk duruşmada tutuklu sanıklar Ömer Çatkıç ve Zafer Biryol ile tutuksuz sanıklar Uğur Boral, Bekir İrtegün, Ersin Güreler ve antrenör İsmail Şengül’ün savunması alındı.         

Tutuklu sanıklar tahliye, tutuksuz sanıklar da beraat ve adli kontrollerin kaldırılması talebinde bulundu.         

Davaya ilişkin görüşü sorulan İstanbul Cumhuriyet Savcısı, sanık Ömer Çatkıç’ın, mevcut delil durumu ve istenen ceza miktarı göz önüne alınarak tahliyesine, Zafer Biryol’un bu halinin devamına karar verilmesini istedi. Savcı, ayrıca tutuklu sanıklar hakkında uygulanan yurt dışı çıkış yasağının da devamını talep etti.    

ZAFER BİRYOL'UN TUTUKLULUĞUNUN DEVAMINA KARAR VERİLDİ    

Davaya ilişkin ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan Ömer Çatkıç’ın savunmasının alınmasını ve samimi beyanlarını dikkate alarak tahliyesine, diğer tutuklu sanık Zafer Biryol’un bu halinin devamına karar verdi.         

ADLİ KONTROL TEDBİRİ KALDIRILDI

Heyet, tutuksuz sanıklar Uğur Boral, Bekir İrtegün, Ersin Güreler ve antrenör İsmail Şengül hakkında uygulanan adli kontrol tedbirlerinin kaldırılmasına hükmetti.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tülay Bilginer hayatını kaybetti! Gazeteci Tülay Bilginer kimdir?