Son dakika! Sezen Aksu'nun geçersiz oy paniği (23 Haziran 2019 seçimleri)

Bugün, yeniden yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için İstanbullular sandık başına gidiyor. 23 Haziran seçimlerinde sanatçı Sezen Aksu Beykoz'da oyunu kullandı

23 Haziran 2019, Pazar 10:33 Son Güncelleme:
A A

Sezen Aksu, yeniden yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde oyunu kullanmak için Beykoz'daki Sedat Simavi Ortaokulu'na geldi. Sanatçı, okulda bulunan gazetecilere dönerek "Yine bekliyorsunuz nöbetçiler" dedi. Aksu, okulda kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen hayranlarını geri çevirmedi. Okuldaki çocuklarla da sohbet eden Aksu'nun neşeli olduğu gözlendi.

Sezen Aksu'nun oy pusulasını aldığı sırada sandık görevlilerine "Şurada herkesin içinde basıverem mi?" diyerek espri yapması sınıftakileri güldürdü.

Mührü oy pusulasında biraz taşan Aksu sandık görevlilerine, "Başıma bir iş gelmeyecek değil mi?" diye sordu. Görevliler de "Diğer partiye sıçramadıysa bir şey olmaz" dedi.

Okulda bulunan gazetecilere günaydın diyen Aksu, kendisine günaydın demeyen gazeteciye esprili bir şekilde sitem etti. Aksu'nun gazeteciye "Günaydın diyorum cevap alamıyorum, suratıma bakıyorsun" demesi renkli anlara sahne oldu.

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Cüneyt Arkın, oyunu Beşiktaş'ta kullandı. Ali Yalkın Ortaokulu'nda eşi Betül Cüreklibatır ile oy kullanmaya gelen Cüneyt Arkın, aracından okulun dış kapısına kadar tekerlekli sandalye ile geldi. 1014 numaralı sandığın bulunduğu salonda oy vermek için sıraya giren Arkın, bir süre sandık görevlileri ile sohbet etti. Cüneyt Arkın, oy pusulasının bulunduğu zarfı oy sandığına ''Hadi bismillah'' diyerek attı. Cüneyt Arkın'ın eşi Betül Cüreklibatır da aynı sandıkta oyunu kullandı. Oy kullandıktan sonra seçimle ilgili temennilerini dile getiren Yeşilçam'ın efsane ismi, ''Türkiye'nin huzura, refaha, kardeşliğe, dostluğa, beraberliğe ihtiyacı var. Sanıyorum bu dostluk, beraberlik, omuz omuza, el ele gidişin birinci aşaması oy vermek. Biz de görevimizi yaptık'' dedi.

Şarkıcı Hadise, oy verirken çekilen fotoğrafını "Oy ver" etiketiyle Instagram hesabında paylaştı.

Manken Tülin Şahin, sandık başı paylaşımına, "Vatana millete hayırlı olsun" notunu düştü.

Film yapımcısı ve yönetmen Türker İnanoğlu, oyunu kullanmak üzere Beykoz'daki Sedat Simavi Ortaokulu'na geldi. İnanoğlu, oy verme işleminin ardından kendisini bekleyen gazetecilere, "Tekrarlanan bir seçim için oy kullandım, ülkemiz için hayırlı olur inşallah" dedi.

Türker İnanoğlu, kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşların da isteklerini geri çevirmedi.

ECE ERKEN

ECE ERKEN

"Vatana millete hayırlı olsun. Vatandaşlık görevimizi yaptık."

Oyuncu Demet Akbağ ve oğlu Ali Akbağ, yeniden yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için oyunu kullanmak üzere Beşiktaş'ta bulunan Tevfik Fikret İlkokuluna geldi. Akbağ, sandık görevlilerine "Doğru basmak istiyorum, içeride prova yapabiliyor muyuz?" diye sordu. Sandık görevlilerinin "İçeride boş kağıt var" cevabını vermesi üzerine Akbağ kabine girerek oyunu kullandı. 1071 No'lu sandıkta oyunu kullanan Demet Akbağ, "Sık sık kullanıyoruz. Hayırlısı olsun, teşekkür ederim" diyerek okuldan ayrıldı.


Demet Akbağ'ın oğlu Ali Akbağ

Oyuncu ve müzisyen Oğuzhan Koç, saat 09.30 sıralarında oyunu kullanmak üzere Beşiktaş’ta bulunan Tevfik Fikret İlkokuluna geldi.

'OY KULLANIP KAYSERİ'YE KONSERE GİDİYORUZ'

Acele ederek girdiği okulda 1068 No’lu sandıkta oyunu kullanan Oğuzhan Koç, basın mensuplarına açıklamada da bulundu. Koç, basın mensuplarının hızlı hareket etmesinin sebebini sorması üzerine Kayseri’de konseri olduğu için acele ettiğini belirtti. Koç, "Kayseri’de bugüne seçim olacağını tahmin etmeyerek konser koydum. Orada da seçim gündem olmadığı için biz de koşarak Kayseri’ye geçeceğiz. Ülkemiz ve özellikle İstanbul için hayırlısı olsun" diye konuştu.

Oğuzhan Koç oyunu kullandıktan sonra okuldan ayrıldı.

EMRE ALTUĞ

EMRE ALTUĞ

"Oy verdik hayırlı olsun"

Sıradaki haber yükleniyor...