Son dakika! YKS cevap kağıtları ve aday cevapları

YKS sonuçları gece 01.15'te açıklandı. Sonuçların ardından ÖSYM biraz önce 2019-YKS cevap kağıtları ve aday cevaplarını adayların erişimine açtı.

17 Temmuz 2019, Çarşamba 11:51 Son Güncelleme:
A A
Son dakika! YKS cevap kağıtları ve aday cevapları

15-16 Haziran tarihleri arasında gerçekeleşen YKS'nin sonuçları 18 Temmuz'da açıklanacaktı. ÖSYM beklenmedik şekilde sonuçları bir gün önceden yani 17 Temmuz Çarşamba saat 01.15'te ilan etti. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte yoğunluk oluşurken gözler cevap kağıtları ve aday cevaplarına çevrildi. 

YKS CEVAP KAĞITLARI VE ADAY CEVAPLARI ERİŞİME AÇILDI

ÖSYM biraz önce yaptığı duyuru ile YKS cevap kağıtları ve aday cevaplarını erişime açtı. Kurum yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"15 Haziran 2019 tarihinde uygulanan 2019-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik (TYT), 16 Haziran 2019 tarihinde uygulanan 2019-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve 2019-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) adaylarının cevap kağıtlarının görüntüleri ve cevap kağıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceliyebilmeleri amacıyla ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 17 Temmuz 2019 tarihinde saat 11.35'ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve "Cevap Kağıdı Görüntüleme" ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kağıdı görüntüsünü, cevap kağıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YKS CEVAP KAĞITLARI

Sıradaki haber yükleniyor...