Türkiye (Son Dakika) Adanalı iş insanının ismini kullanarak dolandırdılar! Şok Adriana Lima yanıtı

Adanalı iş insanının ismini kullanarak dolandırdılar! Şok Adriana Lima yanıtı

Adanalı iş insanının ismini kullanarak dolandırdılar! Şok Adriana Lima yanıtı

Adana’da Ferit İşkar epilasyon cihazı üreten firmasının ismini kullanarak müşterilerini dolandıran kişiler hakkında suç duyurusunda bulundu. Dolandırıcıların, müşterilerini yüzde 70 indirim vaadiyle kandırdığını öğrenen ferit İşkar, 'Yüzde 70 oranında indirim uygulayacağım' diyerek kandırmışlar. Suç duyurusunda bulunduk ve bir video da çektik. Bu işin peşini bırakmayacağız. ' dedi.

Adana’da epilasyon cihazı üreten firmanın sahibi Ferit İşkar (45), kendisinin ve firmasının adını kullanarak Türkiye genelindeki müşterilerini arayıp ödeme yapmalarını isteyen kişilere yönelik suç duyurusunda bulundu. İşkar, “Bazı müşterilerimiz inanmış ve para göndermiş. Bu işin peşini bırakmayacağız. Yaklaşık 100 bin lira haksız kazanç sağlamışlar” dedi.

Kentte, 12 yıldır kendi firmasında epilasyon cihazı üretimi yapıp Türkiye genelinde satışa sunan Ferit İşkar, iddiaya göre, 18 Ekim günü birçok müşterisi tarafından, “Biri arayıp siz olduğunuzu söyledi ve para istedi” diye telefonlar aldı. Yüze yakın müşterisinin aynı olayı yaşadığını öğrenen İşkar, belirtilen numarayı aradı ama ulaşamadı.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN MÜŞTERİLERİNİ UYARDI

Olayın üzerine giden İşkar, söz konusu kişi ya da kişilerin, sosyal medya üzerinden, firmasının satış yaptığı güzellik salonu işletmecilerini bulduktan sonra arayıp para istediğini tespit etti. Şirket avukatı aracılığıyla savcılığa suç duyurusunda bulunan İşkar, aynı zamanda olayla ilgili bir video çekip sosyal medya hesabı üzerinden paylaşarak, müşterilerini dolandırıcılara inanmamaları konusunda uyardı.

YÜZDE 70 İNDİRİM VAADİYLE DOLANDIRMIŞLAR

Bugüne kadar firmasının adını karalayacak bir şey yaşamadıklarını belirten İşkar, bu olay yüzünden ticari itibarının zedelenme tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını söyledi. İlk olarak kendisini Trabzon’dan çok sevdiği bir müşterisinin aradığını kaydeden İşkar, “İlk önce ciddiye almadım. Şaka zannettim. Ardından Sakarya, Konya, Edirne, İstanbul, İzmir, Antalya, Van kısacası ülkenin her kentindeki müşterilerimden telefonlar yağmaya başlayınca sıkıntı olduğunu anladım. Bizim çalıştığımız güzellik salonlarını arayıp telefonda manipüle ederek dolandırmaya çalışmışlar. Bazı müşterilerimiz inanmış ve para göndermiş. ‘Ben Ferit İşkar, size özel kampanya yapacağım. Yüzde 70 oranında indirim uygulayacağım' diyerek kandırmışlar. Suç duyurusunda bulunduk ve bir video da çektik. Bu işin peşini bırakmayacağız. Yaklaşık 100 bin lira haksız kazanç sağlamışlar” diye konuştu.

(Müşterilerden birinin 'Ferit İşkar ben' mesajına inanmayıp 'Ben de Adriana Lima' yazdığı konuşma)

"MAALESEF PARA VEREN ARKADAŞLARIMIZ OLMUŞ"

Adana Güzellik Uzmanları Eğitim ve Danışma Derneği Başkanı Güner Kaya ise kendisinin de İşkar’ın müşterisi olduğunu ve dolandırıcılar tarafından arandığını söyledi. İşkar’la uzun zamandır dost olduğu için telefondaki kişinin dolandırıcı olduğunu anında anladığını dile getiren Kaya, “Kendisini hemen uyardım. Maalesef para veren arkadaşlarımız olmuş. Yüzde 70 gibi bir indirim bizim sektörde çok zor. Öyle kandırmışlar” dedi.

SIRADAKİ HABER