Türkiye (Son Dakika) Bakan Selçuk'tan EBA TV'deki erişim sıkıntısı hakkında açıklama

Bakan Selçuk'tan EBA TV'deki erişim sıkıntısı hakkında açıklama

Bakan Selçuk'tan EBA TV'deki erişim sıkıntısı hakkında açıklama

EBA TV'de yaşanan erişim sıkıntısı nedeniyle açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'Yüz yüze eğitimle birlikte talepte sıçrama oldu. Sorunun çözülmesi için çalışma devam ediyor' dedi.

EBA TV'de yaşanan erişim sıkıntısına ilişkin açıklama yapan Bakan Selçuk, taleple birlikte yoğunluk olduğunu ve sorunun çözülmesi için çalışmanın devam ettiğini belirtti.

Bakan Selçuk açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Bu talepte büyük bir sıçrama oluştu. Şu anda da arkadaşlarımız çalışmaların içerisindeler. Bu altyapı giderek daha da güçlenecek. Ve bu talebin karşılanması için de her türlü tedbiri alıyoruz, almaya da devam edeceğiz. EBA destek merkezlerinin, 8 bin 668 olduğu akşama kadar 9 bin olur sanırım.

Oralarda da çok daha rahat erişim imkanı olacak. Bazı özel okulların bütün sınıflarda öğrencilerini almasıyla ilgili bir takım haberler bize de ulaşıyor. Çok net olarak söylemek isterim. Bununla ilgili takipler yapılıyor, bu konuda cezaların hayata geçirilmesi söz konusu. Bu ulusal bir karar. Bu karara uymayan okullar da varsa gereken tedbirler alınıp cezalar verilir.

SIRADAKİ HABER