Türkiye (Son Dakika) Dehşeti oyuncak bebekle anlattı, sanığa indirimsiz 20 yıl hapis verildi

Dehşeti oyuncak bebekle anlattı, sanığa indirimsiz 20 yıl hapis verildi

Dehşeti oyuncak bebekle anlattı, sanığa indirimsiz 20 yıl hapis verildi

İzmir’de cinsel istismara uğrayıp fuhuşa sürüklenen zihinsel ve işitme engelli 16 yaşındaki kız çocuğu, konuşma güçlüğü olduğu için yaşadıklarını oyuncak bebekleri kullanarak anlattı. Kız çocuğunun bu anlatımı suçsuz olduğunu iddia eden zanlı Hasan K.’nin 20 yıl hapis cezası almasını sağladı.

Hasan K. işitme ve zihinsel engelli İ.U. ile 2020’de toplu taşıma aracında tanıştı. İddiaya göre Hasan K., İ.U.’ya cinsel istismarda bulunup, birden fazla olmak üzere fuhuşa zorladı. Torununun hareketlerinde farklılık sezen dedesi Y.A., İ.U. ile konuşup, istismarı öğrendi ve suç duyurusunda bulundu. İ.U.’nun, Çocuk İzlem Merkezi’nde ifadesi alındı. İ.U. yeterli konuşamadığı için 'bebekle anlatım' yöntemine başvuruldu.

HAPSE ATILDI

İ.U. erkek oyuncak bebeği, kız oyuncak bebeğin üzerine koyup, ’Hasan K. böyle yaptı’ dedi. Eliyle yaptığı sayı işaretleriyle de birden fazla kez istismara uğradığını belirtti. Hasan K.’nin kızı otele götürdüğü de saptandı. Tutuksuz sanık Hasan K. mahkemede tüm suçlamaları reddetti. Ancak mahkeme, İ.U.’nun oyuncak bebekleri kullanarak verdiği ifadeyi dikkate aldı ve sanığı 20 yıl hapse çarptırdı. Hasan K. tutuklandı.

SIRADAKİ HABER