Türkiye (Son Dakika) 'Devlet maaş bağlasın eşcinsel olmayayım'

'Devlet maaş bağlasın eşcinsel olmayayım'

'Devlet maaş bağlasın eşcinsel olmayayım'

Konya'da ve Mersin'de polis tarafından düzenlenen fuhuş operasyonunda 17 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerden A.Y., 'Devlet maaş bağlasın eşcinsel olmayayım' dedi

Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, yaklaşık 6 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından Ereğli ilçesi ile Mersin’de bir şebekeye yönelik bugün fuhuş operasyonu düzenlendi.

Daha önce belirlenen adreslere yapılan şafak baskınında 1’i Mersin’den olmak üzere 4’ü kadın, 17 kişi, ’Fuhuş yapmak amacıyla örgüt kurmak’ suçundan gözaltına alındı. Gözaltı sırasında şüphelilerden birinin polise direndiği ve bu sırada bir memurun dudağından yaralandığı belirtildi. Şüpheliler, Ereğli Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi.

'UFAKTAB BEN RAHATSIZIM'

Annesiyle birlikte gözaltına alınan 39 yaşındaki A.Y., gazetecilerin, "Para karşılığında erkeklerle ilişkiye girdiğiniz iddia ediliyor?" sorusu üzerine, "Evet fuhuş yapıyorum. Devlet bana maaş bağlasın, eşcinsel olmayayım. 20 yıldır bu işi yapıyorum. Ufaktan beri rahatsızım. Elimde değil" dedi.

Gözaltına alınan şüphelilerden 81 yaşındaki S.S.’nin ise geçen yıl eylül ayında komşusunun ahırdaki ineğine tecavüz iddiasıyla gözaltına alındığı ve çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı öğrenildi.

Şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından sorgulanmak üzere polis merkezine götürüldü. Soruşturma sürüyor.

DHA

SIRADAKİ HABER