Türkiye (Son Dakika) Esenyurt'ta sel sularına kapılan kadın son anda kurtarıldı

Esenyurt'ta sel sularına kapılan kadın son anda kurtarıldı

Esenyurt'ta sel sularına kapılan kadın son anda kurtarıldı

İstanbul'da etkili olan sağanak yağış ve fırtına sonrası Esenyurt'ta bir tıp merkezinin çatısından uçan parçalar araçların üzerine düştü. Sel sularına kapılan bir kadın çevredekiler tarafından son anda kurtarıldı.

Esenyurt Aşık Veysel Caddesi'nde özel bir tıp merkezinin çatısından demir levhalar, yağış ve şiddetli rüzgar nedeniyle aşağıdaki araçların üzerine uçtu. Olayda park halinde bulunan 6 araç zarar gördü. Yoldan geçen iki kişi ise olayı hafif sıyrıklarla atlattı. Olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. Öte yandan Yoğun sağnağın görüldüğü bölgede kısa süreli dolu yağışı da oldu.

Konteynerların bulunduğu parkın istinat duvarı park halindeki araçların üzerine devrildi. Araçlarda büyük çapta hasar meydana geldi.

Esenyurt'ta sel baskını sırasında bir kadın suyu kapıldı. Sürüklenen kadın çevredekiler tarafından kurtarıldı.

Etkili olan sağanak yağış nedeniyle dere taştı. Pınar Mahallesi’nde yollar göle döndü. Buradaki sokakta minibüs mahsur kaldı. İçeriye dolan sudan kaçmak isteyen yolcular minibüsün üstüne çıktı.

Mahsur kaldılar

İstanbul Valiliği: Esenyurt'ta bir binanın zemin katında su baskını sonucu mahsur kalan Suriye uyruklu, 2, 3 ve 5 yaşlarındaki 3 çocuk kurtarılarak hastaneye sevk edildi

DHA

SIRADAKİ HABER