Türkiye (Son Dakika)Gaziantep'te yoğun bakımdaki Cihan bebekten haber var!

Gaziantep'te yoğun bakımdaki Cihan bebekten haber var!

Gaziantep'te yoğun bakımdaki Cihan bebekten haber var!

Gaziantep'te babası Yunus Göç tarafından acımasızca dövülen Cihan bebek yoğun bakıma alınmıştı. Beyin kanaması nedeniyle yaklaşık bir haftadır yoğun bakımda olan Cihan bebekten haber geldi.

Gaziantep’te babası tarafından öldüresiye dövülen 2 aylık Cihan bebek, yaklaşık bir haftadır devam eden yoğun tedavinin ardından sağlığına kavuşarak sabah saatlerinde taburcu edildi.

Gaziantepte yoğun bakımdaki Cihan bebekten haber var

Gaziantep'te babası tarafından öldüresiye dövülen 2 aylık Cihan bebeğin yaklaşık bir haftadır özel hastanede yoğun şekilde devam eden tedavisi tamamlandı. Geçtiğimiz günlerde yoğun bakımdan çıkarılan ve bir süre normal serviste takipleri yapılan Cihan bebek, yapılan tüm tetkiklerinde anormal bir duruma rastlanmaması üzerine sabah saatlerinde taburcu edildi. Taburcu edilen Cihan bebek ve annesi polis ekipleri tarafından korunurken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yetkilileri de aileye sosyal destek sağlıyor.

Gaziantepte yoğun bakımdaki Cihan bebekten haber var

"CİHAN BEBEĞİ TABURCU ETTİK"

Cihan bebeğin yaşanan üzücü olayın ardından ilk günden itibaren tüm takiplerini yapan Opr. Dr. İsmail Demir, bebeğin tüm değerlerinin normale döndüğünü ve taburcu etmeye karar verdiklerini söyledi. Bebeğin son durumu ile ilgili bilgi veren Opr. Dr. Demir, "Hastamız Cihan bebeği geçtiğimiz cuma günü yoğun bakımdan çıkartarak normal servise almıştık. Hafta sonu da tüm takiplerinde anormal bir durum olmadı. Genel durumu iyi ve her şeyi stabil şekilde seyrediyor. O nedenle hastamız Cihan bebeği bugün itibarıyla taburcu ettik. Bundan sonrasında da poliklinik takipleri ara ara devam edecek. Beyindeki kanamalar da durmuş vaziyette ve artık onlar da iyileşiyor. Zaten herhangi bir cerrahi müdahale düşünmemiştik. Bütün süreç medikal tedavi ile tamamlandı. Bundan sonra iyileşme süreci devam edecek. Şu an itibarıyla beyinde de kalıcı bir hasar görünmüyor. Bebeğin beslenmesi ve hareketleri gayet iyi ve rahat. Normal bir bebek gibi gayet iyi, canlı, çevresiyle ilgili ve bir sorun görünmüyor" ifadelerini kullandı.

Gaziantepte yoğun bakımdaki Cihan bebekten haber var

"MUTLULUK DUYUYORUZ"

Anka Hastanesi Genel Müdürü Dr. Cengiz Bayram ise, “Cihan bebeğimizi bugün sağlıklı bir şekilde uğurlamaktan mutluluk duyuyoruz. Umarız bundan sonra yaşadığı travmaları unutacağı güzel bir hayatı olur” diye konuştu

SIRADAKİ HABER