Türkiye (Son Dakika) Güne Başlarken | 23 Haziran 2022

Güne Başlarken | 23 Haziran 2022

Güne Başlarken | 23 Haziran 2022

Günaydın! Mottomuz belli: Gün başlarken herkes için 24 saattir!

Sen uyurken neler oldu?

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, Seyfullah Uslu (41), 3 yaşındaki kızı Nazlı Erva Öztürk ile eşi Yasemin Öztürk’ü (35) av tüfeğiyle öldürüp, ardından aynı silahla intihar etti.

Konya'da duvarda gördüğü böcek nedeniyle 2 çocuğu ve kendisini döven alkollü eşi Mustafa Koç'u (48) bıçaklayarak öldüren Fatma Koç, (52) yargılanmasına başlandığı ilk duruşmada tahliye edildi. Duruşmaya gelen Fatma Koç’un kayınvalidesi Güllü Koç, karar sonrası sevinç gözyaşı döktü.

İstanbul Finans Merkezi'ne (İFM) İlişkin Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. 

İzmir'in Bergama ilçesinde, yağmur suyu kanalına giren motosikletin sürücüsü direksiyon hakimiyetini kaybedip, taklalar atarak metrelerce sürüklendi. Kazada ağır yaralanan sürücü Erol Çam (47) kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medyada yaptığı açıklamada, "2022 TUS 1. Dönem sınavı sonucuna göre, ek yerleştirme dâhil, 10.876 adayın yerleştirmesi ÖSYM tarafından yapıldı. Atamayla ilgili iş ve işlemleri tamamlananların kararları Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemine (ÇKYS) yansıtılmıştır. Yarının uzman hekimlerine başarılar diliyoruz" ifadelerini kullandı.

İzmir'de özel bir anaokuluna giden 4 yaşındaki 3 çocuk, kaybolduktan 3 saat sonra kaldırımda yürürken bulundu. Ailelerin şikayeti üzerine konuyla ilgili inceleme başlatıldı.

Güne Dair Notlar

  • 23 Haziran günü saat 7.35'te dolar 17,36 TL, euro ise 18,35 TL.
Hava durumu ise şöyle: 

Detaylı hava durumu için şöyle alalım: Meteoroloji

Akşam TV'de ne var?

Sinema: Örümcek Adam (KANAL D)

Sinema: Öldür Beni Sevgilim (STAR)

Yerli Dizi: İçimizdeki Ateş (ATV)

Güldür Güldür Show (SHOW)

Sinema: Celal ile Ceren (FOX)

Günlük burç yorumları

KOÇ: Ay burcunuzda ilerlerken, huzursuz yönlerinizi ortaya çıkarıyor. Kişisel çatışmalar içinde olabilirsiniz. Yapacağınız işleri planlama konusunda zorluklar yaşayacaksınız. Dostlarınızın önerilerini önemsemelisiniz.

BOĞA: Başarılı yönünüzün güçlü olduğu bir gün. Kendi içi dünyanızda geniş düşünüyor fakat uygulama alanında tereddüt ediyorsunuz. İstediğiniz her türlü başarıyı, kişisel çabanızla elde etmenin yollarını arıyorsunuz.

İKİZLER: Mesleki anlamda değişen şartlardan rahatsız olabilirsiniz. Farklı olmayı sevdiğiniz halde, bazı alışkanlıklarınızın elinizin altından kaymasına tahammül edemiyorsunuz. Birçok fikir çatışması söz konusu olabilir.

YENGEÇ: Değişik alanlarda yaptığınız çalışmaların ilgi görmesi, motivasyonunuzu arttırıp düşünce sınırlarınızı genişletiyor. Çok hareketli ve enerjiksiniz. Çevrenizdeki birçok zincirleme işin üstesinden gelebileceksiniz.

ASLAN: Karşı cinsle aranızda önleyemeyeceğiniz bir çekim gelişebilir. Özgürlüğünüzü ifade etme konusunda cesaretli davranacaksınız. İkili ilişkilerinizde çılgın bir gününüz. Arkadaşlarınızın tekliflerine hazır olun.

BAŞAK: Bugün, risk alma konusunda çekimser davranabilirsiniz. Sosyal yaşamınızda hareketlenme söz konusu fakat karşılaştığınız kişilerle bazı problemler yaşayabilirsiniz. Evinizle ilgili yoğun bir çalışma temposu içindesiniz.

TERAZİ: Kardeşlerle ilgili kısa mesafe görüşmeleri içinde olacaksınız. Bugün, duygularınız karışık, değişik düşünceler içindesiniz ve ikilem yaşıyorsunuz. Fevri davranmak yerine beklemeyi tercih etmeli, sabırlı olmalısınız.

AKREP: Maddi konularınıza akıllıca yorumlar getiriyor ve iletişim alanında başarılı kompozisyonlar çiziyorsunuz. Riskler konusunda dikkatli olmalı ve kendinize her konuda güvenmelisiniz. Bireysellikten zarar görebilirsiniz.

YAY: Enerjinizin yüksek olduğu bir gün. Sevdiğiniz kişiye yüklediğiniz duygusal gereksinme onu çok fazla etkileyecektir. İçinizde biriken enerji çevre ilişkilerine de yansıyor. Yarım kalan projelerinizi tamamlamalısınız.

OĞLAK: Farklı düşüncelerin olabileceğini bilmenize rağmen, kendi fikirlerinizle ilgili ödün vermekten hoşlanmıyorsunuz. Zihinsel aktivitenizin güçlü ve çok geniş spektrumlu olması sizi farklı aynı zamanda da başarılı yapıyor.

KOVA: Çevrenizden olumlu tepkiler aldığınız zaman, sosyal yönünüz daha da güçleniyor. Bugün, yalnız kalmak istemeyeceksiniz. Akşam saatlerinde dostlarınızla bir arada olmak size çok iyi gelecektir.

BALIK: Bugün, iddialı şekilde ortaya çıkıp toplumda dikkat çekici işler yapmak istiyorsunuz. Egolarınızı tatmin etmek için elinize geçecek fırsatları akıllıca kullanmalısınız. Olaylara bir yönetici tavrıyla yaklaşıyorsunuz.

SIRADAKİ HABER