Türkiye (Son Dakika) Güne Başlarken | 23 Nisan 2022

Güne Başlarken | 23 Nisan 2022

Güne Başlarken | 23 Nisan 2022

Günaydın! Mottomuz belli: Gün başlarken herkes için 24 saattir!

Sen uyurken neler oldu?

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Fırat Kalkanı bölgesinde yer alan Mare Soran'da, teröristlerce yapılan roketli saldırıda özel harekat polisi Aytaç Altunörs'ün şehit olduğunu açıkladı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kuvvet Komutanları ile Kara Kuvvetleri Harekat Merkezi'nden Pençe- Kilit Operasyonu'nu takip etti. Bakan Akar, operasyona katılan birliklerin komutanları ile video konferans yöntemi ile yaptığı toplantıda sahadaki son durumu değerlendirdi.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Öğrenciler ile İftar Programı’nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pençe - Kilit operasyonu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Bugün 13.10 itibarıyla 45 tane terörist bedeli ödedi ve sayı daha da artacak. Bütün inlere, mağaralara komandolarımız giriyor. " dedi. Erdoğan öğrenci burslarıyla ilgili olarak müjdeli haber verdi.

Rusya Savunma Bakanlığı, Karadeniz'de patlama olduktan sonra batan Moskova kruvazöründeki 1 kişinin hayatını kaybettiğini, 27 kişinin kayıp olduğunu açıkladı.

Antalya’da 23 yaşındaki alkollü genç, kendisinin küçük yaşta evlatlık verdiği babasıyla iddiaya göre para yüzünden tartışıp başına mermer vurarak ölümüne sebep oldu. Olay yerindeki babasının arkadaşının cep telefonunu kırarak polisi aramasını engelleyen şüpheli, yolda durduğu vatandaşlara ise ‘Babama bir şey mi oldu’ dediği öğrenildi. Vatandaşların ihbarıyla yalın ayak yakalanan şüpheli, suçlamaları kabul etmezken, ayakkabılarıysa babasının öldüğü yerden çıktı.

Güne Dair Notlar

 • 23 Nisan günü saat 7.35'te dolar 14,75 TL, euro ise 15,92 TL.
Hava durumu ise şöyle: 

Detaylı hava durumu için şöyle alalım: Meteoroloji

Akşam TV'de ne var?

Şarkılar Bizi Söyler (KANAL D)

Sinema: Buz Devri 5: Büyük Çarpışma (STAR)

Yerli Dizi: Kardeşlerim (ATV)

Güldür Güldür Show (SHOW)

Sinema: Yüz Numaralı Adam (FOX)

İftarda ne yesek?

 • TERBİYELİ TAVUK ÇORBASI
 • FIRINDA SUCUKLU KURU FASULYE
 • SADE BULGUR PİLAVI
 • KAVANOZDA PASTA

Tarifler için tıklayın!

Sahurda ne yesek?

 • Kaşarlı salçalı tost
 • Zeytin
 • Domates
 • Salatalık
 • Yeşil biber
 • Süzme peynir
 • Kayısı reçeli

Günlük burç yorumları

KOÇ: Güven duygusunun çok önemli olduğunu bildiğiniz için, size destek verecek ve manevi gücünüzü ortaya çıkaran dostlukları seviyorsunuz. Bugün, değişim sürecinde olmanız önemli. Çalışmayı çok seviyorsunuz.

BOĞA: Hem istismar edilmekten çekiniyorsunuz hem de bu şartların doğmasını besleyecek davranışlarda bulunuyorsunuz. Duygusallığınızın belirlediği şartlar sizi etkilemeye başladı. Bugün kafanız karışık olabilir.

İKİZLER: Güven duygusu hissetmek istediğiniz bir gün. Bugün, karşınızdaki kişiden çok şey bekliyor ve konuşmalarınıza yoğun duygular yüklüyorsunuz. Hedeflerinizi maddi bağlantılarla doğru bir şekilde yapıyorsunuz.

YENGEÇ: Doğallığa karşı değilsiniz ama isteklerinizde farklı beklentileriniz var. Bugün, sizin için sıra dışı bir gün olabilir. İnatçı ve ödün vermeyen yapınız sayesinde isteklerinizi ısrarla yaşama geçirme savaşı veriyorsunuz.

ASLAN: Bilinçaltınız yoğun ve yapmak istediğiniz çok şey var. Yaratıcılığınızı kullanmak için gerekli her türlü donanıma sahip olmanıza rağmen yanlış saplantılarınız yüzünden hata yapabiliyorsunuz. Fırsatlar önemli.

BAŞAK: Dostlarınızın fikirleri ilginç gelebilir ama baskıcı duygularından rahatsız oluyorsunuz. Değişik düşünceler içinde bocalamanız mümkün. Siz pratik işleri seviyorsunuz. Abartıya kaçmamalısınız.

TERAZİ: Bugün, organizasyon çalışmalarıyla yaşantınıza renklendirmek isteyeceksiniz. Enerjiniz olumlu bir şekilde yerine geliyor. Buna bağlı olarak çevreyle ilişkileriniz ön planda olacak. Randevularınızı geciktirmeyin.

AKREP: İletişimte yoğunluk söz konusu. Birçok dostunuz sizinle görüşmek için gerekli bağlantıları kurmak isteyecek. Bugün, tarzınıza uygun kişilerle birlikte olacaksınız. Yollarla ilgili olaylar güncellik kazanacak.

YAY: Her olayı farklı algılayarak kendi içinde değerlendirmek gibi özel bir yeteneğe sahipsiniz. Bugün, Ay’dan olumlu etkiler alıyorsunuz. Bu sayede partnerinizle olan ilişkilerinize yeni bir enerji katıyorsunuz.

OĞLAK: Bugün, duygularınızı saklama gereği duyabilirsiniz. İsteklerinize sınır koyduğunuzda sinirli oluyorsunuz. Tartışmalardan uzak kalmanız gereken bir gün. Bildiğiniz konularda ısrarcı davranmak size yakışıyor.

KOVA: Çalışkan yönlerinizin ağır astığı bir gün. Birlikte çalıştığınız kişilerden de aynı performansı bekliyorsunuz. Dostlarınızın size her konuda destek vermesini bekliyorsunuz. Maddi sorunlarınız gündem kazanacak.

BALIK: Bugün önemsiz şeylerin üzerinde fazla duruyorsunuz. Düşüncelerinizi toparlama konusunda zorluklar yaşayabilirsiniz. Arkadaşlarınızın bazı davranışlarını eleştirmemelisiniz. Engeller karşısında pes etmemelisiniz.

SIRADAKİ HABER