Türkiye (Son Dakika) Güne Başlarken | 25 Nisan 2022

Güne Başlarken | 25 Nisan 2022

Güne Başlarken | 25 Nisan 2022

Günaydın! Mottomuz belli: Gün başlarken herkes için 24 saattir!

Sen uyurken neler oldu?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ramazan ayında vaka sayısının hızla düştüğünü belirterek, "Bu yıl COVID-19'un ramazanla arası iyi değil. Vaka sayısı ilk 23 günde 11 bin 783’ten 2 bin 277’ye indi" açıklamasını yaptı.

İstanbul'da Taksim Metro İstasyonu'nda elektrik panosundan çıktığı iddia edilen yangın itfaiye ekiplerince müdahale edilerek söndürüldü. Metro İstanbul, Taksim Metro İstasyonu ile Taksim-Kabataş Füniküler hattının yangın nedeniyle işletmeye kapatıldığını duyurdu. Çalışmaların sona ermesinin ardından Metro İstanbul, istasyon ve fünikülerin işletmeye açıldığı açıkladı.

İstanbul Fatih'te polis memuru Zafer Mat'a taş atarak şehit olmasına neden olan şüpheli Burhan B. tutuklandı.

Muğla'nın Fethiye ilçesinde, bir apartmanın 3'üncü katındaki dairenin penceresinden düşen 2 yaşındaki Selim Çetinkaya, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Selim'in cenazesi gözyaşları arasında toprağa verildi.

Ukrayna Başbakan Yardımcısı İrina Vereşuk, Rusya’nın kuşatması altındaki Mariupol’den sivillerin tahliyesinin gerçekleştirilemediğini açıkladı.

Fransa’da resmi olmayan sonuçlara göre cumhurbaşkanlığı seçiminin galibi mevcut Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, “Birçok yurttaşım beni desteklemek için değil, aşırı sağı engellemek için bana oy verdi” dedi.

Güne Dair Notlar

 • 25 Nisan günü saat 7.35'te dolar 14,74 TL, euro ise 15,90 TL.
Hava durumu ise şöyle: 
İstanbul, 11°C, 20°C Parçalı ve az bulutlu
Antalya, 17°C, 26°C Az bulutlu ve açık
Ankara, 11°C, 28°C Parçalı ve az bulutlu
Trabzon, 10°C, 18°C Parçalı ve az bulutlu
Diyarbakır, 11°C, 29°C Az bulutlu ve açık

Detaylı hava durumu için şöyle alalım: Meteoroloji

Akşam TV'de ne var?

Kanal D: 20.00 Sinema: Zengo, ATV. 20.20 Yerli Dizi: Hakim, SHOW TV: 20.00 Yerli Dizi: Üç Kuruş, FOX: 20.30 Yasak Elma

İftarda ne yesek?

 • MERCİMEK ÇORBASI TARİFİ
 • NOHUT YEMEĞİ
 • ŞAKŞUKA
 • KARAMELLİ MİLFÖY TATLISI

Tarifler için tıklayın!

Sahurda ne yesek?

 • Patatesli gözleme
 • Zeytin
 • Domates
 • Salatalık
 • Kapya biber
 • Ezine peynir
 • Süt reçeli

Ramazan ayına özel ufak bilgiler!

Ramazan demek bereketli ve kalabalık sofralar, yardımlaşma, uzun pide kuyrukları ve tabii ki güllaç ve helva demek! MasterChef Mehmet Yalçınkaya, Posta.com.tr okuyucuları için Saray mutfağından günümüze, ramazan ayının vazgeçilmez tatlılarını yazdı. İşte Ramazan ayı deyince akla gelen tatlılar ve bu tatlıların tarihi ve tarifler...

Tıklayın.

Günlük burç yorumları

KOÇ: Aşkta kendinize aşırı güvenmeniz sahiplenme duygunuzu da artırıyor. Yönetici gezegeniniz Mars, Balık’ta ilerliyor. Sizi daha çekici kılarken üstünlük duygularınızı da körüklüyor. Geçici öfkeye kapılmamalısınız.

BOĞA: Bugün, iletişim problemleri yaşamak istemiyorsanız olayları abartmadan, dingin bir şekilde düşünmelisiniz. Yoğun duygular karşısında bocalamanız mümkün. Kendinizi doğru ifade etmelisiniz.

İKİZLER: Karşı cinsin üzerinizdeki etkisini inkar etmeniz mümkün değil. Partnerinizin size davranışlarından olumlu etkileneceksiniz. Uzun süredir arzuladığınız yollara gidebilirsiniz. İsteklerinizde artış gözleniyor.

YENGEÇ: Bugün inançlarınız ve idealleriniz doğrultusunda hareket ederek çevrenizdekileri şaşırtabilirsiniz. Sıradışı olayların sizi rahatsız etmesine izin vermemeli ve olayların dışında kalmayı başarmalısınız.

ASLAN: Zeki yönlerinizi saklamak istemediğiniz bir gerçek. Yeteneklerinizi daha da ön plana çıkaracaksınız. Beklentilerinizin hızlı bir şekilde gerçekleşmesini isteyebilir, küçük detaylardan sıkılabilirsiniz.

BAŞAK: Beklentilerinizi artık gündeme getirmelisiniz. Doğuştan karamsar yapınızı biraz esnetin. Gizemli davranmaktan vazgeçmelisiniz. Sizi huzursuz eden kişileri yargılamaktan vazgeçin ve rahatlayın.

TERAZİ: Yaşadığınız kıskançlık yüzünden kendinizi cendere altında hissedebilirsiniz. Özgürlük duygularınız körükleniyor. Her şeye rağmen isteklerinize gem vurmayı başaracak ve konsantre olacaksınız.

AKREP: İlişkilerinizde güven ararken, siz karşınızdaki kişiye bu duyguları eksik veriyorsunuz. Zamanla farklılaşan koşulların sizi değiştirmesine izin vermeli ve olayları mantıktan yola çıkarak değerlendirmelisiniz.

YAY: Bütçenizle ilgili bazı problemler söz konusu olacak. Kendinize güvenmenize rağmen çelişkilerin olacağı ortamlardan uzak kalın. Bazı tereddütlerinizin sizi yormasına izin vermemeli, esnek düşünmelisiniz.

OĞLAK: İlişkilerinize kararlı yaklaşıyorsunuz. Özgürlüğünüzü özleseniz de bu tavrınızı ortaya koyacak gücünüz yok. Herkesin sorumluluğunu yüklenerek gerçek isteklerinizi içinizde saklamak zorunda kalıyorsunuz.

KOVA: Bugün araştırmacı yönünüzü ortaya çıkaracaksınız. İlgiyle takip ediliyorsunuz. Maddi konularda sezgilerinizi kullanacağınız bir gün. İçinizden geldiği gibi hareket etmeli ve kimsenin etkisinde kalmamalısınız.

BALIK: Maddi özgürlüğünüz için her türlü şartı kendinize hedef olarak belirleyebilir ve isteklerinizle toplumsal olayları kafanızda ustaca bağdaştırabilirsiniz. Bugün isteklerinizi yeniden gözden geçirmelisiniz.

SIRADAKİ HABER