Türkiye (Son Dakika)Güne Başlarken | 28 Haziran 2022

Güne Başlarken | 28 Haziran 2022

Güne Başlarken | 28 Haziran 2022

Günaydın! Mottomuz belli: Gün başlarken herkes için 24 saattir!

Güne Başlarken | 28 Haziran 2022

Sen uyurken neler oldu?

 -Manisa’nın Salihli ilçesine bağlı Yenipazar Mahallesi’nde mezar kazan vatandaş, Milli Mücadele döneminden kaldığı tahmin edilen patlamamış top mermisi buldu.

-Bartın’da aralıksız devam eden sağanak sonrası Bartın Irmağı'nda yaklaşık 8 metre yükselen su seviyesi nedeniyle şehir merkezi sular içerisinde kaldı. Polis çevrede geniş güvenlik önlemi alırken, vatandaşları bölgeden uzaklaştırdı.

-Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Okulların tatil olmasıyla birlikte gençlerimizin yaz aylarını verimli şekilde değerlendirmelerine katkı sunacağımıza inandığım iki projeyi başlatıyoruz. '' dedi.

-Bartın'daki sel felaketini yerinde inceleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "960'ın üzerinde iş makinesi, yaklaşık 5 binin üzerinde personel Batı Karadeniz'deki sel afetinde bir çalışma ortaya koyuyor. Vatandaşımızla bu sel afetinin oluşturduğu süreç ortadan kalkana kadar beraber olacağız" dedi.

-Merakla beklenen kritik kabine toplantısı sona erdi. Erdoğan, kabine sonrası milyonlarca memura maaş müjdesi için tarih verdi. Erdoğan, temmuz ayı memur maaşlarının Kurban Bayramı öncesinde 8 Temmuz'da zamlı haliyle ödeneceğini de bildirerek, "Türkiye büyürken, gelişirken, güçlenirken, 85 milyon vatandaşımızın bilaistisna her birinin buradan payına düşeni almasını temin etmek boynumuzun borcudur. Milletimiz bizi bunun için Cumhurbaşkanı yapmış, bunun için ülkeyi yönetme yetkisini ve sorumluluğunu bize emanet etmiştir. Bu emanetin gereğini yerine getirmek için arkadaşlarımızla birlikte gece gündüz çalışıyoruz." dedi.

 

Güne Dair Notlar

  • 28 Haziran günü saat 7.35'te dolar 16,56 TL, euro ise 17,51 TL.
Hava durumu ise şöyle:

Detaylı hava durumu için şöyle alalım: Meteoroloji

Güne Başlarken | 28 Haziran 2022

Akşam TV'de ne var?

Kanal D: 20.00 Sinema: Gelin Halayı, STAR TV: 20.00 Sinema: Belalı Karakol, ATV: 20.00 Sinema: Türkler Çıldırmış Olmalı

SHOW TV: 20.00 Güldür Güldür Show, TRT 1: 20.00 Yerli Dizi: Balkan Ninnisi

Güne Başlarken | 28 Haziran 2022

Akşama ne yesek?

DOMATES ÇORBASI

ET SOTE

TEL ŞEHRİYELİ PİRİNÇ

LABNELİ HAŞHAŞLI KEK

Tarifler için tıklayın!

Güne Başlarken | 28 Haziran 2022

Sağlık için ufak bilgiler

Su içemeyenlere özel 3 aromalı su tarifi

SALATALIKLI DETOKS SUYU TARİFİ
Malzemeler: Maydanoz, salatalık, limon
1 adet limonu ince ince dilimleyin.
Yarım demet maydanozu ayıklayın ve dalları ile kullanın.
2 orta boy salatalığı ince ince dilimleyin.
Tüm malzemeleri bir kaba alın ve üzerine 2 litre su ilave edin.
3 saat kadar tüm aromaların suya geçmesini bekleyin.
Aynı gün içinde tüketin.

ZENCEFİLLİ DETOKS SUYU TARİFİ
Malzemeler: Ananas, taze zencefil
Ananası soyduktan sonra ortasını çıkarmadan yarım ay şeklinde dilimleyin. Ananasın yarısı yeterlidir.
Bir baş parmağı büyüklüğündeki taze zencefili de soyarak ince ince dilimleyin.
Tüm malzemeleri bir kaba alın ve üzerine 2 litre su ilave edin.
3 saat kadar tüm aromaların suya geçmesini bekleyin. Aynı gün içinde tüketin.

TARÇINLI DETOKS SUYU TARİFİ
Malzemeler: Yeşil elma, çubuk tarçın
2 adet elmayı kabuklarıyla beraber ince ince dilimleyin. 2 adet çubuk tarçınla birlikte bir kaba alın.
Üzerine 2 litre su ilave edin. 3 saat kadar tüm aromaların suya geçmesini bekleyin. Aynı gün içinde tüketin.

Detaylar için tıklayın.

Güne Başlarken | 28 Haziran 2022

Günlük burç yorumları

KOÇ: İlişkilerinize kararlı adımlarla yaklaşıyorsunuz. Bugün, özgürlüğü özleseniz de, bunu çevrenize karşı ortaya koyacak gücünüz yok. Bulunduğunuz ortamlarda herkesin sorumluluğunu yüklenmek zorunda kalıyorsunuz.

BOĞA: Para kazanmayı seviyor, gelen teklifleri anında değerlendirmek istiyorsunuz. Fakat tüm bunları yaparken, bazı şeyleri gizleme ihtiyacı duyuyorsunuz. Gücünüzü ispat etmek için başlattığınız mücadeleyi seviyorsunuz.

İKİZLER: Gücünüzün farkındasınız ve duygularınızdaki derinliği hiç kimseyle kıyaslamak istemiyorsunuz. Bugün, maddi konularla ilgili gizli hesaplarınız olabilir. Yatırımlarınız konusunda hiç kimseye ekstra ödün vermiyorsunuz.

YENGEÇ: Çevrenizde otoritenizin sarsılmasına tahammülünüz yok. Eskiye ve ailenize bağlılığınız tartışılmaz. Duygu derinliğinizi her zaman ortaya çıkarmaktan hoşlanmadığınız için genelde yanlış tanınıyorsunuz.

ASLAN: Para kazanma konusunda kişisel çabalarınızın önemi çok büyük. Ani gelişen şartlara karşı fırsatçı davranmaktan hoşlanmıyorsunuz. Bazı arkadaşlarınızın tekliflerini düşünmeden kabul etmemelisiniz.

BAŞAK: İşinizle ilgili gerekli çalışmaları başlatabilirsiniz. Özellikle bugün, iddialı ve benmerkezci davranarak birçok başarıyı kucaklayabilirsiniz. Düşüncelerinizden ödün vermemekte haklı olduğunuzu çevrenize ispat edeceksiniz.

TERAZİ: Dingin ve sabırlı yapınızı ortaya çıkaran, başarılı çalışmalar içindesiniz. Bugün, detaylar üzerinde fazla duruyor, olayları farklı bir şekilde yorumluyorsunuz. Kavrama yeteneğinizi doğru bir şekilde kullanacaksınız.

AKREP: Maddi konularda açılmaktan yanasınız. Partnerinizin size sunacağı tekliflerden yola çıkarak, kısa sürede isteklerinizi gerçekleştireceksiniz. Bazı alışkanlıklarınızın sizi zorlamasına izin vermemelisiniz.

YAY: Maddi konularda karşı tarafın desteğine ihtiyaç duymuyor ve her şeyi kendiniz halletmek istiyorsunuz. Gururlu bir yapınız var. İhtiyaçlarınızı başkalarının yanında konuşmaktan hoşlanmamanız dedikodu konusu.

OĞLAK: Bilinçaltınızın sizi sıkan baskılarından bir an önce uzaklaşmalısınız. Bugün sezgileriniz çok güçlü. Koşullarınızı yeniden yapılandırmak isteyebilirsiniz. Fakat kısa vade çözümler yerine uzun süreçleri tercih ediyorsunuz.

KOVA: Kendinizi her zamankinden farklı hissediyorsunuz. İçinizdeki özgürlük duygusuna rağmen ayaklarınızın bulunduğunuz ortamdan uzaklaşamaması ve kendinizi hâlâ bir yerlere ait gibi hissetmeniz, sizin hatanız.

BALIK: Çalışma yaşantınızda alınganlık gösterebileceğiniz bir gün. Birlikte çalıştığınız kişilerin size verecekleri enerji çok önemli olacak. Kişileri yargılamadan dinlemeyi öğrenmeli, her şeyi zamana bırakmalısınız.

SIRADAKİ HABER