Türkiye (Son Dakika) Güne Başlarken | 7 Haziran 2022

Güne Başlarken | 7 Haziran 2022

Güne Başlarken | 7 Haziran 2022

Günaydın! Mottomuz belli: Gün başlarken herkes için 24 saattir!

Sen uyurken neler oldu?

TEM Otoyolu’nda park halindeki TIR’a arkadan çarpan otomobilin sürücüsü yaralanırken, yanında bulunan 1 kişi hayatını kaybetti.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü Batı Karadeniz ve iç kesimlerde gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yaptı.

Tokat'ın Almus ilçesinde orman alanında insana ait kafatası ve kemikler bulundu. Polis ekiplerince toplanan kemikler, incelenmek üzere Tokat Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Valilik bulunan kemiklerin geçen yıldan beri kayıp olan polis memuru Musa Tüzün'e ait olabileceğini açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), dünya genelinde yayılmakta olan bulaşıcı maymun çiçeği virüsünün 911'den fazla doğrulanmış ve şüpheli vaka ile en fazla Avrupa ülkelerinde görüldüğünü aktardı.

İznik Gölü’nde yaşanan siyanobakteri artışı nedeniyle göle girmek geçici olarak yasaklandı.

İstanbul Taksim’de tek başına yaşadığı evinde elleri ve ayakları arkadan bağlanmış halde ölü bulunan 63 yaşındaki Aysel Bozkurt’un katil zanlıları tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Güne Dair Notlar

  • 7 Haziran günü saat 7.35'te dolar 16,63 TL, euro ise 17,81 TL.
Hava durumu ise şöyle: 

Detaylı hava durumu için şöyle alalım: Meteoroloji

Akşam TV'de ne var?

Kanal D: 20.00 Yerli Dizi: Üç Kız Kardeş, STAR TV: 20.00 Sinema: Deprem, ATV: 20.00 Yerli Dizi: Destan

SHOW TV: 20.00 Güldür Güldür Show, TRT 1: 20.00 Sinema: Meraklı Köfteci

Akşama ne yesek?

DÜĞÜN ÇORBASI

ETLİ MÜTEBBEL

SOTELİ ÇANAK

LİMONLU ÇATLAK KURABİYE

Tarifler için tıklayın!

Sağlık için ufak bilgiler

Kahvaltıdan önce 1 bardak için! Vücuttan tüm ödemi atıyor

Ödem attıran detoks suyu yapılışı;

1 litre suyun içerisinde salatalık dilimlerini, limon kabuğunu ve taze naneyi atın. Tüm malzemeleri bir gece boyunca dinlenmeye bırakın.

1 gece dinlenen detoks suyunu kahvaltıdan önce aç karnına 1 bardak için. Kalan suyu gün içerisinde tüketmeye devam edin. 10-15 gün boyunca düzenli olarak detoks suyunu tüketin.

DETOKS YAPARKEN DİKKAT!

Vücudunuzdan ödem atmak ve fazla kilolarından kurtulmak için detoks sularından faydalanmaya karar verdiyseniz dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

  • Detoks yaparken beslenme düzeninize özen gösteri.
  • Hazır gıdalardan ve işlenmiş gıdalardan uzak durun.
  • Yağlı yiyecekleri beslenme listenizden çıkarın.
  • Kahve tüketimini azaltın.
  • Uyku düzeninize dikkat edin. Her gün 8 saat uyuyun.
  • Egzersiz ya da yürüyüş yapmayı ihmal etmeyin.

Günlük burç yorumları

KOÇ: İşyerinde yanlış yönlendirilebilirsiniz. Bildiğinizden şaşamamalı ve kendi doğrularınızı savunmalısınız. Tepkiler sizi ilgilendirmesin. Duygularınızda bencilce davranarak karşınızdaki kişiyi acımasızca eleştiriyorsunuz.

BOĞA: İş yaşantınızda inatçı yapınızı bilenler size yeni bir şeyi kabul ettiremiyorlar. Çevrenize de şans vermeyi denemelisiniz. Farklı olaylar gündeme geliyor. Çevreniz ne söylese haklı. İlişkilerinizde fazla ısrarcısınız.

İKİZLER: Dün ile bugün arasındaki farkı artık daha iyi anlıyorsunuz. Artık problemler geride kaldı ve önünüz açık. Olayları gelecek zamana bırakmalısınız. Engelleriniz kalkıyor. Bugün disiplinli hareket etmelisiniz.

YENGEÇ: Sabırlı yapınız sayesinde iş yaşantınızdaki engeller kalkıyor. Kendinizi ispat etmeye çalışırken daha dikkatli davranın. İlişkinizde yaşadığınız sorunlar iletişimi kaybetmenizden kaynaklanıyor.

ASLAN: Olağan işlerden sıkıldığınız için denememiş işleri tercih ediyorsunuz. Bugün sizin için fırsatlar günü olabilir. Akıllı davranmalısınız. Özgür ruhunuz aşk hayatınızı yanlış etkiliyor ve sevdiğinizi üzüyor, unutmayın.

BAŞAK: İşlerin yolunda gitmesi sizi şımartabilir ve hata yapabilirsiniz. Başarınızı perçinlemek istiyorsanız dikkatli olun. Bugün aşk ilişkinizde ifade zorluğu yaşayabilirsiniz. Kendinizi sorgulamasını bilmiyorsunuz.

TERAZİ: Verimli bir gününüz. Yaratıcılığınızı en iyi şekilde kullanabilirsiniz. Sadece alınganlıktan vazgeçmelisiniz. Duygusal bir gününüzde olmanız her şeyi yanlış anlamanıza sebep oluyor. Dikkatli olmalısınız.

AKREP: Bugün daha pratik düşünmeye ihtiyacınız var. Elinizdeki konuların hızlı bitmesi gerekiyor ve siz detayları atlamalısınız. Sevdiğiniz kişi ile aynı dili kullanmıyorsunuz. O, sizden daha farklı bir yaklaşım bekliyor.

YAY: İş yaşantınız sizi tatmin etmeyince başarı grafiğiniz düşüyor. Yaptığınız işlerin bir öncekinden daha iyi olmasını istiyorsunuz. Duygularınızda yaşadığınız iniş ve çıkışlar yüzünden sevdiğinizle aranız açılabilir.

OĞLAK: Ortaklıklarda yaşadığınız sorunlar yüzünden neşeniz kaçabilir. Sevdiklerinizin desteği sizinle unutmayın ve aldırmamayı öğrenin. Aşkta probleme tahammülünüz yok. Daha anlayışlı olmalısınız.

KOVA: İşbirliği içinde olduğunuz kişilerle çelişki yaşamanız iş motivasyonunuzu bozuyor. Anlayışlı ve özverili davranmayı öğrenmelisiniz. Bugün olaylara daha farklı bakarak geçmişle hesaplaşabilirsiniz.

BALIK: İşlerinizi takip ederken sıkılıyor ve başkalarından yardım almak istiyorsunuz. Çevrenize fazla güvenmeyin. İkiniz de sorumluluğu birbirinize yüklemek isterken ilişkinizi tehlikeye atıyorsunuz.

SIRADAKİ HABER