Türkiye (Son Dakika) 'Kebapçılar Kraliçesi'ne vale şoku! Gittiği restoranda otomobili çalındı

'Kebapçılar Kraliçesi'ne vale şoku! Gittiği restoranda otomobili çalındı

'Kebapçılar Kraliçesi'ne vale şoku! Gittiği restoranda otomobili çalındı

İstanbul Büyükçekmece'de gittiği bir restoranda aracını valeye teslim eden ünlü restoran işletmecisi Serap Bingöl, aracının çalındığını fark edince şoke oldu. Bingöl, aracını çalan valenin çalıştığı restorandan şikayetçi oldu.

Ünlü restoran işletmecisi Serap Bingöl, geçtiğimiz mart ayında Büyükçekmece’de bulunan bir restorana yemeğe gitti. Aracını kapıda bulunan valeye teslim eden Bingöl, yemek çıkışında aracını istedi ancak aracı bir türlü bulunamadı ve aracın çalındığı ortaya çıktı.

Durumu hemen polise bildiren Ziya Şark Sofrası yöneticisi Bingöl’e, işletme sahibi Gürsel İlgüz mağduriyetin giderileceğini söyledi. Ancak İlgüz daha sonra aracın parasının kendileri tarafından ödenmeyeceğini söyledi ve ikili mahkemelik oldu.

'5 TANE DAHA ANAHTARI BULAMADILAR'


Yaşanan durum karşısında şaşkına dönen Bingöl "Restorana gittiğimde ben de herkes gibi aracımı valeye teslim ettim ancak yemeğin bitmesinin ardından valeden anahtarımı istedim ancak anahtarımı bulamadılar. Benim aracımla birlikte beş tane daha aracın anahtarını bulamadılar. Ancak çalınan araç benim arabamdı. Aracın çalınmasının ardından emniyete Gürsel Bey ile beraber bildirdik. Ondan sonra karakol 30 günlük bir süre tanıdı bize aracın bulunması için. O süreç doldu ve bu arada Gürsel Bey benim aracımın zararının giderileceğini söyledi. Ben de bir işletmeci olarak bunları ne müşterilerine ne de bir başka kişiye yansıttım. Çünkü ben de müşteriyim.


SİGORTA FİRMASI, 'AHAHTARLA ÇALINMAYI KARŞILAMAM' DEDİ


Arkadaşlarım sigortaya soruyor, sigorta anahtarla çalınmaları karşılanmayacağını söyledi. Sigortadan da ret cevabı gelince avukatımla beraber Gürsel Bey’i ziyaret ettik. Gürsel Bey çalınan aracın bedelinin hiçbir şekilde karşılamayacağını söyledi. Biz de hemen savcılığa başvurduk. Kendisi orada da uzlaşmaya gitmeyeceğini söyledi. İşi daha da zorlaştırdı. Üstüne üstelik iftiralarda da bulundu. İşletme de can ve mal güvenliğimizin olmadığı da ortaya çıktı. Ben buradan bunları duyurdum ki işletme sahibi ve vale arkadaşlar daha duyarlı olsunlar.

'ARACI BENİM ÇALDIRDIĞIM YÖNÜNDE İFTİRA ATTILAR'


Üçüncü şahıs denildi ve aracımın kendim tarafımdan çalındığı yönünde iftiralar attılar. Ben bununla ilgili manevi dava da açacağım. Benim müessesemde de yıllar önce böyle bir konu oldu ve ben müşterimi incitmeden iki gün içerisinde aracını aldım. Ben seçenek sundum ben yardımcı olmaya çalıştım benim iyi niyetim suistimal edildi ve ben bunu öğrenince basınla paylaşmak istedim"diye konuştu.

Volkan KAYALAR / İHA - İSTANBUL

SIRADAKİ HABER