Türkiye (Son Dakika)Kopya çekmek için kulağına böcek yerleştirmişti! O sürücü adayı meğer...

Kopya çekmek için kulağına böcek yerleştirmişti! O sürücü adayı meğer...

Kopya çekmek için kulağına böcek yerleştirmişti! O sürücü adayı meğer...

Kırıkkale'de, ehliyet sınavında kopya çekebilmek için maskesine kamera, kulağının içine ise 'casus kulaklık' koyan S.A yakayı ele vermişti. Kulağındaki cihaz ufak bir operasyonla çıkarılan S.A'nın daha önce girdiği 6 ehliyet sınavında başarısız olduğu ortaya çıktı.

Kırıkkale'de, ehliyet sınavında maskesinin içinde kamera, kulağında 'casus kulaklık' ile kopya çekerken yakalanan S.A. (30) ve yardım eden H.K. (40), adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. S.A.'nın, daha önce girdiği 6 sınavda başarısız olması nedeniyle H.K.'den 9 bin TL karşılığında yardım istediği öğrenildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği Motorlu Taşıtlar Sınavı'na giren S.A., sınav görevlisinin hareketlerinden şüphelenmesiyle yakalandı. Görevli, S.A.'dan maskesini çıkarmasını istedi. Maskenin içinde kamera olduğunu gören görevli, durumu polise bildirdi. Polis ekipleri, S.A.'nın üzerinde yaptığı aramada; taşınabilir Wi-Fi cihazı ve alıcı cihazı ele geçirirken, kulağının içine de 'casus kulaklık' yerleştirdiğini tespit etti. S.A. ile ona yardım eden ve olayın ortaya çıkmasıyla aracıyla kentten ayrılan H.K., Kırşehir'de yakalanarak, gözaltına alındı. H.K.'nin aracında yapılan aramada da içinde SIM kart olan alıcı, kulak içi kulaklık pili, 4 SIM kart muhafazası, cımbız, flash bellek ve cep telefonu ele geçirildi.

Kopya çekmek için kulağına böcek yerleştirmişti O sürücü adayı meğer...

EHLİYET SINAVINDA 6 KEZ BAŞARISIZ OLMUŞ

H.K.'nin, sınava giren S.A.'nın maskesindeki kamera ile soruları görebildiği ve cevapları kulaklıkla bildirdiği tespit edildi. Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilirken, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

S.A.'nın, daha önce 6 kez ehliyet sınava girdiği ve başarısız olduğu ortaya çıktı. 'Ehliyetsiz araç kullanmak'tan da 15 bin TL'ye yakın olmak üzere defalarca trafik cezası uygulandığı öğrenilen S.A.'nın, kopya çekmek için H.K.'ye 9 bin TL ödediği belirtildi.

SIRADAKİ HABER