Türkiye (Son Dakika) 'Selma'yı 21.00'de baltayla kestim, 04.00'te nefesi kesildi'

'Selma'yı 21.00'de baltayla kestim, 04.00'te nefesi kesildi'

'Selma'yı 21.00'de baltayla kestim, 04.00'te nefesi kesildi'

Karabük'te 39 yaşındaki zihinsel engelli adam, kendisi gibi zihinsel engelli olan 44 yaşındaki ablasını baltayla başına vurarak öldürdü. Babası, işitme engelli olduğu için yanı başında işlenen cinayeti duymadı. Katil kardeş cinayetten sonra arkadaşına öyle bir mesaj attı ki...

Karabük'te 39 yaşındaki zihinsel engelli İsa Yurdakul, kendisi gibi zihinsel engelli olan ablası Selma Yurdakul’u (44) başına baltayla vurarak öldürdü. Cinayetin ardından arkadaşının cep telefonuna, "Selma’yı saat 21.00’da balta ile kestim. Saat 04.00 gibi nefesi kesildi" diye mesaj atan İsa Yurdakul gözaltına alındı.

GEÇİMSİZLİK NEDENİYLE SÜREKLİ TARTIŞIYORLARDI


Olay, dün akşam 75’inci Yıl Mahallesi'nde, iki kardeşin işitme engelli ve kalp hastası babaları 84 yaşındaki Kazım Yurdakul ile birlikte yaşadıkları evde meydana geldi. İddiaya göre geçimsizlik nedeniyle sürekli tartışan iki kardeş, akşam yine tartıştı. İsa Yurdakul, babası uyuduğu sırada ablası Selma Yurdakul’un başına balta ile vurdu. İsa Yurdakul, gece 04.00 sıralarında arkadaşı Sadi Özbay’ın cep telefonuna, "Selma’yı saat 21.00’de balta ile kestim. Saat 04.00 gibi nefesi kesildi" diye mesaj attı.

POLİSLERE: VALİZLERİMİ TOPLADIM, BEN DE SİZE GELECEKTİM


Özbay’ın haber vermesiyle bu sabaha karşı eve giden polis ekiplerine kapıyı açan İsa Yurdakul, "Valizlerimi topladım. Ben de size gelecektim" dedi. Sağlık görevlilerinin yaptığı kontrolde Selma Yurdakul’un öldüğü belirlendi. Polisler geldiğinde mutfakta bulaşık yıkalayan İsa Yurdakul gözaltına alındı. İsa Yurdakul karakola götürülürken, Selma Yurdakul’un cesedi Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

İŞİTME ENGELLİ BABA DUYMADI

İşitme engelli olması nedeniyle evde yaşananları duymayan Kazım Yurdakul da tedavi için ambulansla Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Cinayetle ilgili soruşturma başlatıldı.

Bülent DİKTEPE/KARABÜK, (DHA)

SIRADAKİ HABER