Türkiye (Son Dakika) Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: Kısa Çalışma Ödeneği geri geldi...

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: Kısa Çalışma Ödeneği geri geldi...

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: Kısa Çalışma Ödeneği geri geldi...

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı son dakika açıklamasında Kısa Çalışma Ödeneği'nin yeniden uygulamaya koyulduğunu duyurdu. Erdoğan kısa çalışma ödeneği ile ilgili yaptığı son dakika açıklamasında 'Tüm sektörler için geçerli olmak üzere nisan, mayıs, haziranı kapsayacak şekilde kısa çalışma ödeneği uygulamasına devam etme kararı aldık. Turizm sektöründe mayısta sona erecek KDV indirimlerinin haziran sonuna kadar devam etmesine karar verdik.' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm sektörler için geçerli olmak üzere nisan, mayıs ve haziranı kapsayacak şekilde kısa çalışma ödeneği uygulamasına devam etme kararı aldıklarını bildirdi.

Erdoğan, Turizm Haftası dolayısıyla turizm sektörü temsilcilerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti.

Toplantıya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, milletin evinde turizm sektörünün temsilcileriyle verimli bir istişare toplantısı gerçekleştirdiklerini belirtti.

Toplantıda, turizm sektörünün sorunlarını, beklentilerini gözden geçirdiklerini, sektörel kazanımları nasıl daha ileri götürebileceklerini ele aldıklarını aktaran Erdoğan, şunları kaydetti:

"Toplantımız esnasında sektör temsilcilerimizin talepleri doğrultusunda tüm sektörler için geçerli olmak üzere nisan, mayıs ve haziran aylarını kapsayacak şekilde kısa çalışma ödeneği uygulamasına devam edilme kararı aldık. Ayrıca turizm sektöründe mayıs sonu sona eren KDV indirimlerinin haziran sonuna kadar devam etmesinin de yararlı olacağını değerlendirdik ve bu konuda karar aldık."

AA

SIRADAKİ HABER