Türkiye (Son Dakika) Son dakika: Valilik duyurdu! Okullar tatil edildi

Son dakika: Valilik duyurdu! Okullar tatil edildi

Son dakika: Valilik duyurdu! Okullar tatil edildi

Yurtta etkili olmaya devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle birçok ilde yüz yüze eğitime ara verildi. İşte 23 Mart Çarşamba günü okulların tatil olduğu il ve ilçeler...

Türkiye'yi tekrar etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle birçok ilde eğitime ara verildiği açıklandı. İşte tatil olan iller...

BİTLİS

Bitlis Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "Meteoroloji verilerine göre, yoğun kar yağışı, olumsuz hava şartları ve ulaşımda yaşanabilecek olası aksaklıklar nedeniyle Bitlis merkez ve merkeze bağlı köy okullarımızda 23 Mart 2022 Çarşamba günü eğitim ve öğretim faaliyetlerine bir gün ara verilmiştir" denildi.

Tatvan’da olumsuz hava şartları nedeniyle merkez ve merkeze bağlı köy okullarında eğitime 1 günlük ara verildi.

Tatvan Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, “Meteoroloji verilerine göre, yoğun kar yağışı, olumsuz hava şartları ve ulaşımda yaşanabilecek aksaklıklar sebebiyle; Tatvan merkez ve köy okullarımızda 23 Mart Çarşamba günü eğitim ve öğretim faaliyetlerine bir (1) gün ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin 23.03.2022 Çarşamba günü idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir.” denildi.

SAMSUN

Samsun'da yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Asarcık, Ayvacık, Salıpazarı ve Terme ilçelerinde bulunan bazı okullarda eğitime 1 gün ara verildi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan açıklamada, "Asarcık ilçemizde olumsuz hava şartları kar ve buzlanma sebebiyle 23 Mart Çarşamba günü yüz yüze eğitime ara verilmiş olup uzaktan eğitime devam edilecektir. Ayvacık ilçemizde kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Çarşıköy İlk /Ortaokulu, Döngel İlk / Ortaokulu, Terice İlk / Ortaokulu, Kazancılı İlkokulu, birleştirilmiş sınıflı okulların tamamında 23 Mart Çarşamba günü bir gün süreyle yüz yüze eğitime ara verilerek uzaktan eğitim yapılmasına karar verilmiştir. Uzak bölgelerden gelemeyen taşımalı öğrenciler izinli sayılacaktır. Salıpazarı ilçemizde Tahnal ve Konakören İlk/Ortaokulumuz ile Cevizli ve Kırgıl İlkokulumuzun yoğun kar yağışı ve buzlanmadan dolayı tamamında 23 Mart Çarşamba günü bir gün süre ile eğitime ara verilmesi, taşıma merkezli diğer okullarımıza olumsuz hava şartlarından dolayı ulaşamayan öğrencilerimizin izinli sayılması kararı alınmıştır. Terme ilçemizde kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Ambartepe İlk /Ortaokulunda 23 Mart Çarşamba günü bir gün süreyle yüz yüze eğitime ara verilerek uzaktan eğitim yapılmasına karar verilmiştir. Bu bölgelerden ve kar ile buzlanma nedeniyle riskli veya ulaşım imkanı olmayan güzergahlardan ilk/ortaokul/lise/özel eğitim ve dengi okullara gelemeyen tüm taşımalı öğrencilerimiz izinli sayılmıştır" denildi.

BİNGÖL

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde eğitim ve öğretimin tamamına, il merkezi ve diğer ilçelerde ise taşımalı eğitime 1 gün ara verildiği açıklandı.
Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, “Karlıova ilçemiz genelinde devam eden yoğun kar yağışına bağlı olarak 23 Mart 2022 Çarşamba günü eğitim ve öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir. İl merkezi ve diğer ilçelerimizde ise olumsuz hava koşullarına tedbir amaçlı olarak 23 Mart 2022 Çarşamba günü 1 gün süreyle taşımalı eğitime ara verilmiştir” denildi.

MUŞ

Muş Valiliği, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelindeki taşımalı eğitime 1 gün ara verildiğini duyurdu.
Valilikten yapılan açıklamada, “Meteorolojik yoğun kar yağışı uyarası nedeniyle, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesi gereğince 23 Mart 2022 Çarşamba günü il genelinde taşımalı eğitime bir gün süreyle ara verilmiştir. Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin idari izinli sayılacağı uygun görülmüştür” ifadeleri kullanıldı.

SIRADAKİ HABER