Türkiye (Son Dakika) Suriyeli işçi Türk patronu demirle komalık etti

Suriyeli işçi Türk patronu demirle komalık etti

Suriyeli işçi Türk patronu demirle komalık etti

Gaziantepte trikotaj atölyesi sahibi Bülent Bulduk (37), yanında çalıştırdığı Suriyeli'nin saldırısına uğradı. Suriyeli işçi, demir çubukla kafasına defalarca vurarak komalık ettiği Bulduk'un cebindeki 325 lirayı alarak kaçtı

Olay, geçen 4 Kasım günü Ünaldı Mahallesi'nde meydana geldi. Trikotaj atölyesi sahibi Bülent Bulduk, bir hafta önce ülkesindeki iç karışıklıktan kaçarak Gaziantep’e gelen ve kendisini Hasan adıyla tanıtan 22 yaşlarındaki Suriyeli genci işe aldı.

Bir hafta çalışan Suriyeli genç, geçen hafta pazartesi günü geldiği işyerinde patronu ile birlikte kahvaltı yaptıktan sonra makinede çalışmaya başladı. Öğle saatlerinde Suriyeli genç, çalıştığı makinenin yanındaki bir demir çubuğu alarak, kendisine sırtı dönük olan Bulduk’un kafasına vurdu.

DEMİR ÇUBUKLA DEFALARCA VURDU

Bulduk, aldığı darbe ile yere yığıldıktan sonra hareket etmeye kalkışınca Suriyeli genç tarafından yeniden saldırıya uğradı. Suriyeli işçi, elindeki demir çubukla defalarca kafasına ve sırtına vurduğu Bulduk’un hareketsiz kalmasının ardından ceplerini aradı ve cüzdanındaki 325 lirayı aldı. Soğukkanlı tavırları ile dikkat çeken Suriyeli işçi, parayı aldıktan sonra atölyenin kapısını kilitleyerek kaçtı.

SALDIRI GÜVENLİK KAMERASINDA

startFlvPlayer_Posta("divFlvPlayer13066","13066","201311","13066-79486.jpg");

Suriyeli işçinin patronunu demir çubukla dövmesi ve parasını gasp etmesi işyerinde bulunan güvenlik kameraları tarafından da saniye saniye kaydedildi.

Görüntülerde, Suriyeli işçinin soğukkanlı davranması ve Bulduk’a demir çubukla hareketsiz kalana kadar vurmasının ardından sakin bir şekilde kapısını kilitlediği işyerinden ayrılması izleyenleri şoke etti.

'İYİ NİYETİNİN KURBANI OLDU'

Haberin devamı için ikinci sayfaya geçiniz

Suriyeli işçinin saldırısında ağır yaralanan Bülent Bulduk, kendisine geldikten sonra cep telefonuyla ulaştığı komşusu Sabit Karataş’tan yardım istedi.

YAŞAM MÜCADELESİ VERİYOR

Geldiği işyerine Bulduk’un camdan dışarı attığı anahtarla kapıyı açarak giren Karataş, sağlık ekiplerinden yardım istedi. Kanlar içerisinde bulunan Bulduk’un ambulansla götürüldüğü Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi’nde tedavisine başlandı.

Ağır yaralanan ve kafatasında hasar oluşan Bulduk’un yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesi verdiği bildirildi.

'KARDEŞİM İYİ NİYETİNİN KURBANI OLDU'

Halen yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren atölye sahibi Bülent Bulduk’un ağabeyi Murat Bulduk, kardeşinin iyi niyetinin kurbanı olduğunu söyledi. Murat Bulduk şöyle dedi:

"Kardeşim 1 hafta önce Suriyeli’yi çalıştırmaya başlamıştı. Suriyeli genç, cumartesi günü haftalığını alıp pazartesi günü yeniden atölyeye geliyor ve beraber kahvaltı yapıp, çalışmaya başlıyorlar. Kardeşim çalıştığı sırada arkadan gelip demirle kafasına defalarca öldüresiye vuruyor. Biz kamera kayıtlarını izlediğimizde şoke olduk. Kardeşimi öldüresiye döven Suriyeli daha sonra cüzdandaki paraları boşaltıyor ve hiçbir şey olmamış gibi elini yıkıyor. Kardeşimin sağ kurtulmaması için de dışarıdan kapıyı kilitleyip kaçıyor. Kardeşim iyi niyetinin kurbanı oldu ve biz polisin bir an önce bu kişiyi yakalamalarını istiyoruz."

'BÖYLE İNSANLIK OLMAZ'

Ağır yaralanan atölye sahibi Bülent Bulduk’un kendisine telefon etmesiyle durumdan haber olan ve hastaneye götüren komşusu Sabit Karataş ise şöyle konuştu:
"Böyle insanlık olmaz. Bunların hiçbir şeyden korkusu yok. Yani burada öldürene kadar dövüyor. Sonra da öldüğünü sanıp parasını alıp kapıyı da üzerine kilitliyor. Beni telefonla aradı ve Suriyelinin kafasına demirle vurduğunu söyleyince ben telaşla aşağı indim ve pencereden attığı anahtarla kapıyı açtım. Zaten sonra sağlık görevlilerini aradık ve gelince hastaneye götürdük."

Polis kaçan ve kendisini Hasan adıyla tanıtan Suriyeli’nin yakalanması için çalışmasını sürdürüyor.

DHA

2

SIRADAKİ HABER