Son Dakika...İbrahim Kalın'dan flaş çözüm süreci açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: Cumhurbaşkanımızın gündeminde yeni bir çözüm süreci yok.

18 Mayıs 2018, Cuma 09:42 Son Güncelleme: 18 Mayıs 2018, Cuma 09:53
A A

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: Cumhurbaşkanımızın gündeminde yeni bir çözüm süreci yahut açılım gibi bir konu yok.Sayın Cumhurbaşkanımız, hem Başbakanlığı hem de Cumhurbaşkanlığı döneminde Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün vatandaşlarının eşit haklara sahip bireyler olarak yaşaması için büyük bir mücadele vermiştir. Dini ve etnik kökene dayalı her tür ayrımı reddetmiş ve bunu somut icraatlarıyla ortaya koymuştur. Kürt kardeşlerimiz de diğer bütün bireyler gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin eşit vatandaşlarıdır. Geçmişin ret, inkar ve asimilasyon politikaları Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortadan kaldırılmıştır.

Kürtler dahil bütün vatandaşlarımızın PKK terör örgütünün zulüm ve baskısından kurtulması için verilen mücadele bundan sonra da kararlılıkla devam edecektir. 

İLNUR ÇEVİK: GÜNDEME GELEBİLİR

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İlnur Çevik dün katıldığı bir televizyon programında seçimden sonra yeni bir çözüm sürecinin gündeme gelebileceğini söylemişti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.