Sony'den flaş karar: PlayStation Vita üretimi durduruluyor

Sony'den flaş karar: PlayStation Vita üretimi durduruluyor

Sony'nin göz bebeklerinden biri olan ve dünya genelinde hatırı sayılır bir satış rakamına ulaşan PS Vita, son günlerde modasını kaybedince şirket, ürünün fişini çekmekte çare buldu

20 Şubat 2019, Çarşamba 07:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sony'nin el oyun konsolu olan PS Vita için yolun sonu göründü. Milyonlarca oyuncuyu minik ekranıyla farklı diyarlara götüren konsol, satışa çıktığı 2011 yılından bu yana toplamda 10 ila 15 milyon sattı. Bu rakamlar Sony için çok da doyurucu olmadığından böyle bir karara imza atıldı. Ayrıca aynı alanda rekabet ettiği Nintendo 3DS'in 75 milyon satış rakamını devirdiği gerçeğini düşündüğümüzde Sony'nin bu radikal kararı neden aldığını daha iyi anlamak mümkün.

Japonya'da üretiminin durdurulması planlanan PS Vita, Sony'nin fişini çektiği tek ürünü değil elbette. Hatırlayacağınız üzere 2017 Mayıs ayında da yine aynı şirket, bu kez PS3 için benzer bir karar almış ve Japonya'da üretimini durdurma kararı almıştı.

PLAYSTATİON 5'E ODAKLANACAKLAR

Sony'nin bu andan itibaren yeni bir el oyun konsolu üzerinde çalışmaktan öte PlayStation 5'e yoğunlaşacağı tahmin ediliyor. (Hürriyet)


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Uzaylılar gerçek mi yoksa değil mi? Mars yüzeyinde çekilen en gizemli görüntüler