Sony'den korsanlara uzaklaştırma emri

Sony, oyunlarının "hapisten kaçırılması", Japon firmanın, epeyce tepkisini çekmiş gibi görünüyor. Peki Sony, korsanlara karşı nasıl bir yaptırım düşünüyor

13 Ocak 2011, Perşembe 10:58
A A
Sony'den korsanlara uzaklaştırma emri

Japon üretici Sony, PlayStation 3'e, "Jailbreak" işlemi yapılması nedeniyle çok ama çok öfkeli. Bu yüzden de, gerekli mahkemelere başvurup, korsan George Hotz ve arkadaşları Hector Cantero ve Sven Peter için "Uzaklaştırma Emri" çıkarmaya çalışıyor.

Mahkeme, talebi kabul ederse, bu kişilerin internete bağlandığı sunuculara erişimi engelleyecek ve hacker uygulamalarından uzak durmaları yönünde emir çıkaracak.

Geçti Bor'un Pazarı

Ne var ki, internetin asla unutmadığı gerçeği ile karşı karşıyayız. İlgili araçlar ve yazılımlar, çoktan yüz binlerce kişinin eline geçti bile ve hemen hemen her gün bir PS3 oyunu kırılıyor. Üstelik Sony, tam bir dava dosyası hazırlamış da değil. Gerçi avukatları üzerinde çalışsa ve Japonlar dava açmaya hazırlansa da, şu anki hamleleri "dramatik bir tepki" olmaktan öteye geçmiyor.

Daha fazlası için ShiftDelete.Net sitesini ziyaret edebilirsiniz.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.